PLENDE
unesco logo kwidzyn
Muzeum
w Kwidzynie
youtube

Bilety / Trasa szkolna

Przejdź szlakiem „Tajemnic Zamku Malbork”, rozwiązuj zagadki i zadania, odkrywaj sekrety krzyżackie. W wędrówce towarzyszyć Ci będzie wykwalifikowany przewodnik, wspólnie z nim wybierzecie skrybę. Będzie on skrupulatnie notował litery hasła, które wspólnie odczytacie w spowitych ciemnością zamkowych piwnicach. Bądź czujny, kiedy pojawi się błazen Slach, jego psikusy i żarty mogą pokrzyżować wykonanie zadania.

Ta propozycja zwiedzania zamku Malbork skierowana jest do dzieci ze szkoły podstawowej i młodszych klas gimnazjum. Zamiast tradycyjnej formuły zwiedzania, opartej w głównej mierze na przekazie werbalnym, proponujemy zabawę historyczną składającą się z dwóch części. Istnieje możliwość zamówienia tylko wersji podstawowej lub wersji wzbogaconej, łączącej w całość część I oraz część II.

 

Część I – Wersja podstawowa (do 120 min)

Klasa szkolna staje się drużyną rycerską, która otrzymuje zadanie odnalezienia ukrytego hasła. Litery poszukiwanych słów można zdobywać na zamkowej trasie, rozwiązując szereg zagadek i wypełniając zadania stawiane przez mistrza drogi (przewodnik w stroju historycznym). Skompletowane w zamku hasło daje młodym odkrywcom malborskich tajemnic możliwość dotarcia do skarbca zamkowych tajemnic.

Dzieci uczestniczące aktywnie w zamkowej przygodzie, uzyskują wiele informacji o twierdzy nad Nogatem, zakonie krzyżackim, Królestwie Polskim i kulturze wieków średnich.

 

Część II – Wersja wzbogacona (do 80 min)

Rozszyfrowane hasło staje się kluczem,- przepustką do obozu Wielkiego Mistrza. Tam odkrywcy spotkają wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego, który pasuje ich na Odkrywców Zamkowych Tajemnic, a następnie zaprasza wszystkich do uczestnictwa w turnieju rycerskim.

Są to godzinne zabawy integracyjne nawiązujące do średniowiecza - „czego powinien nauczyć się giermek zanim zostanie rycerzem”. Młodzież podzielona na drużyny konkurować będzie w takich potyczkach jak: najazd na saracena, władanie mieczem, zapozna się z działaniem i budową łuku i balisty (duża kusz strzelającą oszczepami, w naszym wydaniu piłkami) oraz wieloma innymi konkurencjami mającymi swoje korzenie w minionych epokach

Uwaga: Drużyna rycerska nie powinna liczyć więcej niż 30 osób. Grupy większe dzielimy na dwie drużyny wyruszające na szlak w 15 min odstępach.

 

OPŁATY

  • bilet dla ucznia 13,00 PLN
  • 1 opiekun na 10 uczniów – wstęp bezpłatny
  • opłata za przewodnika w j. polskim 120,00 PLN
  •  opłata za przewodnika w j. obcym 180,00 PLN
  • opłata za pasowanie i turniej rycerski 453,6 PLN dla grupy do 50 osób (tylko w wypadku zamówienia wersji wzbogaconej)

Dostępne są dwie wersje tego programu:

  • Wersja podstawowa – Część I – rezerwacja 55/ 647 09 78
  • Wersja wzbogacona – Część I + II – rezerwacja + 48 602 326 824 - Krzysztof Górecki ,,Teatr Historyczny Chorągiew Komturstwa Gniewskiego" w godz. 14.00 - 19.00