PLENDE
unesco logo kwidzyn
Muzeum
w Kwidzynie
youtube
Aplikacja mobilnaUNESCO transmisja200 lat konserwacjiOśrodek konferencyjny KARWAN

Edukacja muzealna / Ogólnopolski konkurs literacki i plastyczny Mój Grunwald

 logotyp Rok Grunwaldzki na zamku w Malborku 2010
01 stycznia – 18 kwietnia 2010


W ramach obchodów 600-lecia bitwy grunwaldzkiej ogłosiliśmy konkurs konkurs literacki i plastyczny Mój Grunwald. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o historii bitwy pod Grunwaldem. Dawne dzieje inspirowały uczestników konkursu do indywidualnego przeżycia i artystycznej kreacji.
 
 

 

29 maja 2010 roku w Karwanie Muzeum Zamkowego w Malborku dokonaliśmy uroczystego wręczenia nagród laureatom.


 

Nagrodzeni w konkursie plastycznym:

GRAND PRIX
Grand Prix, Franciszek Pisarek, Łódź
Franciszek Pisarek, Łódź
SP Fundacji Oświatowej Nasza Szkoła

 

KATEGORIA I (przedszkole 5-6 lat)

Kinga Parafiniuk, Malbork
Mateusz Staniec, Malbork Anna Karamon, Malbork

MIEJSCE I
Kinga Parafiniuk
Malbork, Powiatowe Ognisko Plastyczne

MIEJSCE II
Mateusz Staniec
Malbork, Przedszkole nr 10
MIEJSCE III
Anna Karamon
Malbork, Przedszkole nr 8

 

KATEGORIA II (szkoła podstawowa, klasy I-III )

Jerzy Dobruchowski, Łódź
Patryk Gmyrek, Dzietrznik Żaneta Getter, Prudnik

MIEJSCE I
Jerzy Dobruchowski
Łódź, SP Fundacji Oświatowej Nasza Szkoła

MIEJSCE II
Patryk Gmyrek
Dzietrznik, ZSS im. króla Władysława Jagiełły

MIEJSCE III
Żaneta Getter
Prudnik, Prudnicki Ośrodek Kultury

 

WYRÓŻNIENIA:
Jakub Wiatrowski, Sandomierz, SP nr 1; Angelika Okrutna, Miłkowska Karczma, Publiczna Szkoła Podstawowa; Daria Kaczmarczyk, Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury; Maksym Sobecki, Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury; Dominika Świderska, Ocieka, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II; Julia Jeka, Chłapowo, SP im. kpt. ż. w. G. K. Kańskiego; Dorian Hawryszkiewicz, Malbork, SP nr 8



KATEGORIA III
(szkoła podstawowa, klasy IV-VI)

Hanna Szymkowiak, Malbork
Anna Szymańska, Czatolin

 Paulina Sieklińska, Modlnica

MIEJSCE I
Hanna Szymkowiak
Malbork
SP nr 9

MIEJSCE II
Anna Szymańska
Czatolin, SP im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach

MIEJSCE III
Paulina Sieklińska
Modlnica
SP w Modlnicy

 

WYRÓŻNIENIA:
Szymon Krasucki, Jelenia Góra, Młodzieżowy dom Kultury Jelonek; Karolina Chadnicka, Jurkowice Drugie, SP im. Bohaterów Westerplatte; Roksana Fertała, Dzietrzniki, Publiczna Szkoła Podstawowa w ZSS im. króla Władysława Jagiełły; Daria Skrzyniarz, Nowy Staw, SP nr 2; Malwina Gaj, Strzegom, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4; Karolina Konefał, Nowy Staw, SP nr 2; Natalia Dąbrowska, Dąbrowa Moczydły, SP; Hubert Szyk, Golina, SP im. Juliusza Słowackiego
 

KATEGORIA IV (gimnazjum)

Adrian Brodowicz, Katowice


Sylwia Dominiak, Bieniowice

 Jakub Jakubowicz, Bielsk Podlaski

MIEJSCE I
Adrian Brodowicz Katowice, Gimnazjum nr 1 im. Wojciecha Korfantego

MIEJSCE II
Sylwia Dominiak
Bieniowice
Gimnazjum w Spalonej

MIEJSCE III
Jakub Jakubowicz
Bielsk Podlaski, ZS im. Adama Mickiewicza, Gimnazjum nr 2

 

WYRÓŻNIENIA:
Julia Marcisz, Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia; Karolina Nowaczyk, Rzepin, ZSO, Gimnazjum; Patrycja Grabowska, Gajec, ZSO, Gimnazjum w Rzepinie; Julia Popis, Drobin, Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego; Michał Piotrowski, Drobin, Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego; Paweł Brzózka, Rzepin, ZSO, Gimnazjum; Karolina Rozmiarek, Wałbrzych, ZSI im. Komisji Edukacji Narodowej
 


Nagrodzeni w konkursie literackim:

 

GRAND PRIX
ikona pdf – kliknij by pobrać
Estera Wierzchowska, Stargard Szczeciński
SP nr 1 im. Juliusza Słowackiego  

 

KATEGORIA I (szkoła podstawowa, klasy IV-VI)

ikona pdf – kliknij by pobrać ikona pdf – kliknij by pobrać

MIEJSCE I
Jerzy Basiura
Kraków
SP nr 31 im. H. Jordana

MIEJSCE II
Xymena Gierszewska
Malbork
SP nr 8

MIEJSCE III
Katarzyna Dmowska
Starogard Szczeciński
SP nr 1


WYRÓŻNIENIA:
Paulina Chojnacka, Huta Nowa; Mikołaj Dębicki, Grobelno; Zuzanna Dziedzic, Chęciny, SP im. Jana Kochanowskiego; Mateusz Guziak, Malbork, SP nr 8; Paweł Hrynkiewicz, Warszawa, SP nr 23; Aleksandra Suska, Nowa Sól, SP nr 5; Michał Jakubowicz, Malbork, SP nr 5; Karolina Kuźmińska, Lubsko, SP nr 1; Maja Matyjaszek, Lublin, SP nr 45; Szymon Laskowski, Malbork, SP nr 5; Kalina Ogoszewska, Częstochowa, SP Nr 49; Justyna Okrucińska, Malbork, SP nr 9; Jagoda Przemyślańska, Nowa Sól, PSP nr 5; Kamil Przybysz, Malbork, SP nr 5; Krystian Ruciński, Strzelno, SP im. A. Michelsona; Irmina Salamon, Lubsko, SP nr 1; Julia Skurpel, Śmigiel, ZSz w Czaczu


 

KATEGORIA II (gimnazjum)

ikona pdf – kliknij by pobrać ikona pdf – kliknij by pobrać

MIEJSCE I
Olga Banaszyńska
Wolsztyn, Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

MIEJSCE II
Jan Prokopczak
Kraków, Gimnazjum nr 18

MIEJSCE III
Mariusz Białasz
Białystok, Publiczne Gimnazjum im. Stefana Batorego

 

WYRÓŻNIENIA:
Wioletta Magierska, Jaśliska, SP i Gimnazjum w Jaśliskach; Tomasz Necio, Górowo Iławieckie, Zespół Szkół w Kandytach; Piotr Niedzielski, Gorzów Wielkopolski, Gimnazjum nr 13; Małgorzata Rakicka, Ośno Lubuskie, ZSP w Ośnie Lubuskim; Justyna Skaskiewicz, Gorzów Wielkopolski, Gimnazjum nr 13

 

KATEGORIA III (szkoły ponadgomnazjalne i dorośli)

ikona pdf – kliknij by pobrać    ikona pdf – kliknij by pobrać

MIEJSCE I
Milena Lewandowska
Warszawa

MIEJSCE II
Mariusz Kaśkosz
Międzyzdroje

MIEJSCE III
Jakub Stępień
Łódź

 

WYRÓŻNIENIA:
Gabriela Anuszewska, Luszowice, ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej; Paulina Goryczka, Nowy Wiśnicz, ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni; Monika Justyna Grom, Mońki, LO im. C. K. Norwida, Natalia Grzebieniowska, Olesno, ZSP nr 1; Maria Kalińska, Łowicz, I LO im. Józefa Chełmońskiego; Kamila Rogowicz, I LO im. Króla Jana III Sobieskiego