PLENDE
unesco logo kwidzyn
Muzeum
w Kwidzynie
youtube
Krzyżem i mieczem - światło i dźwiękPromocja książkiKonkurs edukacyjny3 zamki 1 bilet

Wydarzenia / Gala laureatów konkursu Malborscy Świadkowie Historii

Gala laureatów konkursu Malborscy Świadkowie HistoriiGala laureatów konkursu Malborscy Świadkowie HistoriiGala laureatów konkursu Malborscy Świadkowie HistoriiGala laureatów konkursu Malborscy Świadkowie HistoriiGala laureatów konkursu Malborscy Świadkowie HistoriiGala laureatów konkursu Malborscy Świadkowie Historii

W dniu 9 czerwca 2014 roku odbyła się gala laureatów konkursu historycznego Malborscy Świadkowie Historii przygotowanego przez Dział Edukacji Muzeum Zamkowego w Malborku. Celem konkursu było opisanie powojennej historii Malborka i powiatu malborskiego oraz losów jego mieszkańców, którzy przybyli do miasta w 1945 roku. Młodzież w formie filmów, prezentacji multimedialnych i spisanych wspomnień podjęła próbę ocalenia od zapomnienia życia ludzi, którzy osiedlili się na nowo w miejscu dotąd nieznanym i dalekim, budując poprzez swoje zwyczaje i obyczaje tożsamość małej ojczyzny.
Przedsięwzięcie patronatem objęły następujące instytucje: Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.
Na uroczystości nagrody i podziękowania dla uczniów i nauczycieli wręczyli wicedyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku dr hab. Janusz Hochleitner oraz kierownik Działu Edukacji, Tomasz Bogdanowicz. Całe przedsięwzięcie poprowadziła kustosz Jolanta Justa, organizatorka projektu.
Wśród laureatów znaleźli się w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku
I miejsce – Tomasz Studziński, Dawid Wciseł, Klaudia Klimas, Amelia Mazerant
II miejsce – Grzegorz Kramek
III miejsce – Agata Trawińska, Julia Loda.
W kategorii szkół gimnazjalnych: 
I miejsce - Oliwia Wróbel, Zespół Szkół i Przedszkola w Miłoradzu
II miejsce - Agnieszka Strąk, Zespół Szkół i Przedszkola w Miłoradzu
III miejsce- Laura Bagińska, Gimnazjum w Starym Polu.