PLENDE
unesco logo kwidzyn
Muzeum
w Kwidzynie
youtube

Wydarzenia / Konkursu Wiedzy o Zamkach Krzyżackich

Dnia 12 czerwca b. r (środa) w Ośrodku Konferencyjnym Karwan na Przedzamczu odbędzie się Etap Centralny Konkursu Wiedzy o Zamkach Krzyżackich.

Konkurs zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Polskie Zamki Gotyckie. Do Malborka zjadą finaliści etapów gminnych (16 gmin należących do Stowarzyszenia), którzy będą mieli okazję wykazać się wiedzą na temat zakonu krzyżackiego w trzech kategoriach:
Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna.
Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Pomorskiego.
 
Program  konkursu:
godz. 10.30 – 11.00 - rejestracja uczestników
godz. 11.00 - rozpoczęcie konkursu
godz. 11.00 – 11.10 - powitanie uczestników oraz gości przez Dyrektora Naczelnego Muzeum Zamkowego w Malborku – Mariusza Mierzwińskiego
godz. 11.10 – 12.15 - przeprowadzenie  konkursu wiedzy o zamkach państwa krzyżackiego
w formie testu pisemnego wśród uczniów trzech kategorii wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazjum  oraz szkoły ponadgimnazjalne)
godz.12.15 – 14.30 – warsztaty edukacyjne na zamku, zwiedzanie zamku
12.15 – 14.30 - sprawdzenie prac, wyłonienie zwycięzców
godz. 14.30 – 15.00 - podsumowanie konkursu i wręczenie nagród
godz. 15.00 – 16.00 - wspólny obiad
 
 
Organizacja i sekretariat konkursu:
 
- Izabela Narożniak, Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie”
(strona www),
ul. Pieniężnego 10, 10-006 Olsztyn, e-mail: info@zamkigotyckie.org.pl;
- Aleksandra Siuciak, Muzeum Zamkowe w Malborku, ul. Starościńska 1, 82-200 Malbork, e-mail: a.siuciak@zamek.malbork.pl,
biblioteka@zamek.malbork.pl
 


Komisja w składzie:
Izabela Narożniak – Stowarzyszenie, Aleksandra Siuciak – MZM, Joanna Niewiadomska – MZM, Karolina Piotrowska – MZM, Artur Dobry – MZM, Ryszard Rząd – MZM
wyłoniła zwycięzców:

w kategorii szkół podstawowych
I miejsce – Michał Zdziennicki – reprezentujący gminę Sztum
II miejsce – Rafał Grzybicki – reprezentujący gminę Olsztyn
III miejsce – Basia Puszcz – reprezentująca gminę Lidzbark Warmiński
 
w kategorii gimnazjów
I miejsce – Katarzyna Pianka – reprezentująca gminę Nidzica
II miejsce – Nina Linde – reprezentująca gminę Bytów
III miejsce – Paulina Maryniak – reprezentująca gminę Nowe
 
w kategorii szkół ponagimnazjalnych
I miejsce – Martyna Pachulska – reprezentująca gminę Lidzbark Warmiński
II miejsce – Bartosz Ruczyński – reprezentujący gminę Ostróda
III miejsce – Ilona Grzybowska – reprezentująca gminę Bytów
 
 
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !!!
 


fot. B.L. Okońscy