PLENDE
unesco logo kwidzyn
Muzeum
w Kwidzynie
youtube
Ośrodek konferencyjny KARWANKonkurs edukacyjnyKup bilet on-line3 zamki 1 bilet

Wydarzenia / Oblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galerii

Oblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galeriiOblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galeriiOblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galeriiOblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galeriiOblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galeriiOblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galeriiOblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galeriiOblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galeriiOblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galeriiOblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galeriiOblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galeriiOblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galeriiOblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galeriiOblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galerii

Oblężenie Malborka – trzy dni doskonałej zabawy. Zapraszamy do naszej galerii

 

Powoli kończy się tegoroczna edycja Oblężenia Malborka. Przez cały czas trwania imprezy przygotowano masę atrakcji: pokazy rycerskie, konne, artyleryjskie, sokolnicze, a także prezentacje uzbrojenia, maszyn oblężniczych i strojów. Wszystkie zgromadziły wielu fanów. Chętni mogli zajrzeć na Jarmark Rzemiosł Średniowiecznych, a ci najmłodsi do Grodu Dziecięcego lub obejrzeć spektakle. Niemal na każdym kroku można było się dowiedzieć czegoś ciekawego o czasach średniowiecznych, a przy okazji dobrze się bawić. I to całymi rodzinami.

 

W piątkowy i sobotni wieczór na gości czekała "Rycerska Przygoda na Zamku" i zapewniamy Was – nie było to zwyczajne zwiedzanie zamku. Na dziedzińcu można się było natknąć na rannych przenoszonych do prowizorycznego szpitala polowego. Co niektórzy byli wypytywani przez straż zamkową, która szukała szpiegów... Z kuchni zamkowej dobiegały smakowite zapachy i zapach palonego drewna, a po bruku stukały kopyta koni, które niosły zakonnych rycerzy. Niezwykły klimat dało się też wyczuć podczas inscenizacji Oblężenia Malborka czy nocnego widowiska „Światło i dźwięk”. Mamy nadzieje, że każdy wywiózł stąd pamiątki i wspomnienia, które wystarczą na następne 12 miesięcy. I już dziś zapraszamy na kolejne Oblężenie Malborka, a tymczasem powspominajmy te, które właśnie się kończy. Zapraszamy do naszej galerii.