PLENDE
unesco logo kwidzyn
Muzeum
w Kwidzynie
youtube
Promocja książki3 zamki 1 biletKrzyżem i mieczem - światło i dźwiękDuet Antoni „Ziut” Gralak i Maciej Pruchniewicz zagrają w Malborku!

Wydarzenia / Rycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoru

Rycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoru

Rycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoru

 

Polacy kochają konie, nic więc dziwnego, że chętnie podziwiają te piękne zwierzęta oraz umiejętności jeźdźców z Bractwa Rycerskiego Ziemi Ogrodzienieckiej. Ich pokazy można dzisiaj i jeszcze jutro podziwiać w Fosie Południowej. - To widowisko, które ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Idziemy coś zjeść, a potem wracamy - opowiadają miłośnicy pokazów, którzy na Oblężeniu Malborka ostatnio byli trzy lata temu. - Wczoraj byliśmy też na nocnym zwiedzaniu, tj. Rycerskiej Przygodzie na Zamku. Naprawdę jest co oglądać.

W Fosie Północnej oglądaliśmy walki rycerzy Ziemi Gdańskiej oraz z Bytowa.Warto zwrócić uwagę, że zarówno rycerzy jeźdźców, jak i tych, którzy walczą na "udeptanej" ziemi łączy ogromne poczucie humoru. Nie wiemy, czy wpływa na to wysiłek, w jaki zdobywali swoje umiejętności czy wspólna pasja, ale nie tylko ich oglądanie podczas pokazu należy do przyjemności. Miło się ich też słucha, bo humor nie jest w naszych czasach tak powszechny, jakby się chciało.

Zarówno pokazy konne, jak i rycerskie możemy oglądać jeszcze dzisiaj oraz jutro, podczas trzeciego dnia Oblężenia Malborka. Szczegóły znaleźć można w programie który dostępny jest na ulotce czy na naszej stronie.