PLENDE
unesco logo kwidzyn
Muzeum
w Kwidzynie
youtube
Aplikacja mobilnaKup bilet on-lineKrzyżem i mieczem - światło i dźwiękNocne Zwiedzanie

Wydarzenia / "Zamkowe Kameralia" przy dźwiękach kontrabasu i fortepianu

"Zamkowe Kameralia" przy dźwiękach kontrabasu i fortepianu"Zamkowe Kameralia" przy dźwiękach kontrabasu i fortepianu"Zamkowe Kameralia" przy dźwiękach kontrabasu i fortepianu"Zamkowe Kameralia" przy dźwiękach kontrabasu i fortepianu"Zamkowe Kameralia" przy dźwiękach kontrabasu i fortepianu"Zamkowe Kameralia" przy dźwiękach kontrabasu i fortepianu"Zamkowe Kameralia" przy dźwiękach kontrabasu i fortepianu"Zamkowe Kameralia" przy dźwiękach kontrabasu i fortepianu

Czwartkowe spotkanie z kontrabasem 25-09-2014 w Sali Narożnej Zamku Średniego, obfitowało w moc muzycznych wrażeń. Koncert promował młodą, utalentowaną artystkę Justynę Stripling, która wystąpiła u boku swego profesora Tadeusza Korpala. Przy fortepianie usłyszeliśmy Ewę Iwanowicz. 
Słuchacze przenieśli się w muzyczny świat baroku, romantyzmu i impresjonizmu. Dominowały nazwiska znanych kompozytorów: G. F. Haendla, F. Chopina, C. Debussy C.Saint-Saens, jak również kompozytorów mniej znanych : E.Nanny , W.Azaraszwili. Jesienne spotkanie z muzyką klasyczną zakończyło się bisem w wykonaniu duetu kontrabasowego. Organizatorzy serdecznie dziękują za przybycie. Do zobaczenia 23 października, w Przyziemiu Karwanu, na wieczorze z jazzem.