PLENDE
unesco logo kwidzyn
Muzeum
w Kwidzynie
youtube
Kup bilet on-lineNocne ZwiedzanieKonkurs edukacyjnyKrzyżem i mieczem - światło i dźwięk

Wydarzenia / Zamkowe pejzaże alternatywne

Zamkowe pejzaże alternatywneZamkowe pejzaże alternatywneZamkowe pejzaże alternatywneZamkowe pejzaże alternatywneZamkowe pejzaże alternatywneZamkowe pejzaże alternatywne

W dniu 26 czerwca 2014 r.  została otwarta wystawa fotograficzna pt.  ,,Zamkowe pejzaże alternatywne"

W czwartek 26 czerwca 2014 r. o godz. 17: 00 w Łaźni Infirmerii na Zamku Średnim otwarta została wystawa fotograficzna ,,Zamkowe pejzaże alternatywne" artystki gdańskiej – Bogumiły Piazza-Składanowskiej. Ponad czterdzieści fotogramów prezentuje autorskie spojrzenie na malborki zamek, zapisane w szlachetnej technice gumy dwuchromianowej wiedeńskiej. 
Dyrektor Mariusz Mierzwiński przywitał zgromadzonych gości, przedstawicieli Związku Polskich Artystów Fotografików z Okręgu Gdańskiego, z prezesem Stanisławem Skałdanowskim na czele oraz pogratulował artystce wyjątkowej wystawy. Podziękował także za współpracę kuratorce wystawy z ramienia Muzeum – Joannie Czarnowskiej. Bogumiła Piazza-Składanowska w kilku słowach wprowadziła gości w zagadnienia techniki, którą opracowane zostały prace. Podkreślając pracochłonność i niezwykłość tradycyjnej a zarazem szlachetnej techniki fotograficznej, jaką jest guma dwuchromianowa wiedeńska, uświadomiła zgromadzonym twórczy wpływ na efekt końcowy odbitki. Każda z prac powstawała około tygodnia i uzyskany efekt jest nie do powtórzenia, co przekłada się na unikalność zaprezentowanych dzieł.

Wystawę oglądać można do 30 sierpnia 2014 r., następnie prezentowana będzie w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.