PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Straty wojenneWystawa Malbork między sacrum a politykąEdukacja muzealna onlineSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku
06-02-2019

Informacje / XXVII Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego – Malbork 2020

XXVII Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego – Malbork 2020

XXVII Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego – Malbork 2020

 

Szanowni Państwo,

 

Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego stało się przez lata jedną z najbardziej rozpoznawalnych form działalności Muzeum Zamkowego w Malborku. Od pierwszej edycji, jaka miała miejsce w 1963 roku, niezmiennie cieszy się uznaniem wśród artystów grafików z całego świata oraz koneserów tej formy sztuki graficznej. W ciągu minionych 55 lat odbyło się 26 edycji tej cyklicznej i unikatowej imprezy artystycznej, dzięki której malborski zamek stał się światowym centrum artystycznego ekslibrisu, a organizowane przy tej okazji wystawy były wydarzeniami przyciągającymi rzesze zwiedzających.

 

Biennale odbywało się regularnie co dwa lata, ale już kilkakrotnie zdarzały się odstępstwa od tej reguły. Nigdy nie przełożyło się to na spadek popularności i artystycznego poziomu imprezy, a wręcz przeciwnie dawało artystom „oddech”, pozwalający na przygotowanie lepszych prac.

 

Pragniemy poinformować, że w tym roku także z przyczyn organizacyjnych postanowiliśmy zrobić dłuższą przerwę i otwarcie najbliższej 27. edycji Biennale zostało przesunięte na rok 2020. Jednocześnie zapewniamy, że Biennale zgodnie z wieloletnią tradycją zachowa swoją dotychczasową formułę. W związku ze zmianą terminu, zaproszenie do udziału w konkursie otrzymacie Państwo we wrześniu 2019 roku. Miło także poinformować, że wystawą towarzyszącą Biennale będzie prezentacja bogatego dorobku gdańskiej artystki, Pauliny Binek.

 

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu artystycznym, które jest dla nas powodem do dumy i satysfakcji, a które na trwałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez kulturalnych nie tylko malborskiego Muzeum.

 

Łączę wyrazu szacunku

Dr hab. Janusz Trupinda

Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku

← Powrót
NS