PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj MuzeumMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Wystawa „Ruiny i odbudowa w obiektywie Macieja Kilarskiego” 20 kwietnia ‒31 grudnia 2022 r. Sala wystaw czasowych, tzw. Łaźnia na Zamku ŚrednimEdukacja muzealna online
12-07-2019

Informacje / Pamiątkowa moneta - XX Oblężenie Malborka.

Pamiątkowa moneta - XX Oblężenie Malborka.Pamiątkowa moneta - XX Oblężenie Malborka.Pamiątkowa moneta - XX Oblężenie Malborka.Pamiątkowa moneta - XX Oblężenie Malborka.

Z okazji XX „OBLĘŻENIA MALBORKA wybiliśmy pamiątkową monetę, którą zamknęliśmy bezpiecznie w zamkowym skarbcu. Dziś już, w cenie 7 PLN, możesz ją nabyć w kasie muzeum i w zamkowych sklepach.

 

Na awersie monety widnieją stylizowane baszty mostowe zamku w Malborku, w otoku napis: MUZEUM ZAMKOWE W MALBORKU.
Na rewersie – w centralnej części stylizowany krzyż, wzorowany na krzyżu umieszczonym na półskojcu – monecie srebrnej emitowanej w państwie zakonnym za rządów Winricha von Kniprode (1351-1382) oraz Michaela Küchmeistra von Sternberga (1414-1422).
Na przecięciu ramion krzyża liczba 20, odnosząca się do jubileuszowego 20-go „Oblężenia Malborka”. Wokół krzyża obwódka z perełek, w otoku napis: + 2019 + OBLĘŻENIE MALBORKA.

 

Zabierz ze sobą wspomnienia. Zabierz ze sobą fragment historii.

← Powrót