PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Straty wojenneEdukacja muzealna online60-lecie BiennaleRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Ambasador Hiszpanii z wizytą na zamku

Ambasador Hiszpanii z wizytą na zamkuAmbasador Hiszpanii z wizytą na zamkuAmbasador Hiszpanii z wizytą na zamkuAmbasador Hiszpanii z wizytą na zamkuAmbasador Hiszpanii z wizytą na zamkuAmbasador Hiszpanii z wizytą na zamkuAmbasador Hiszpanii z wizytą na zamkuAmbasador Hiszpanii z wizytą na zamkuAmbasador Hiszpanii z wizytą na zamkuAmbasador Hiszpanii z wizytą na zamkuAmbasador Hiszpanii z wizytą na zamkuAmbasador Hiszpanii z wizytą na zamku

Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce, Francisco Javier Sanabria Valderrama, gościł na zamku w Malborku. Spotkał się on z dr hab. Januszem Trupindą, dyrektorem Muzeum Zamkowego w Malborku.

Towarzyszył mu konsul honorowy Hiszpanii w Gdańsku, Maciej Dobrzyniecki.

 

Nasz gość zobaczył m.in. wystawę bursztynu, kapitularz oraz kościół NMP. Był pod wielkim wrażeniem zarówno zbiorów muzeum jak i architektury.

- Widząc zdjęcie prezentujące ogrom zniszczeń w 1945 roku, to jestem pod wrażeniem jak dużo wysiłku włożono w odbudowę zamku – powiedział Francisco Javier Sanabria Valderrama.

Ambasador dopytywał jak doszło do tak wielkich strat. Ciekawy był również historii samego zamku jak i zakonu. Wyraził również nadzieję, że współpraca miedzy Polską a Hiszpanią będzie jeszcze bliższa.

 

Francisco Javier Sanabria Valderrama  urodził się w listopadzie 1962 r. W Calatayud (Zaragoza), ukończył prawo i rozpoczął karierę dyplomatyczną w 1989 r. Był szefem Wydziału ds. Bezpieczeństwa, radcą w ambasadzie Hiszpanii w Ekwadorze, doradcą w rządzie sekretarza stanu ds. Współpracy międzynarodowej, radcą w stałym przedstawicielstwie Hiszpanii przed Unią Europejską i drugim szefem ambasady Hiszpania w Republice Czeskiej. Był zastępcą dyrektora generalnego ds. wymiaru sprawiedliwości w Unii Europejskiej i organizacjach międzynarodowych w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz doradcą w Stałym Przedstawicielstwie Hiszpanii przy ONZ. Od stycznia 2015 r. Był dyrektorem generalnym Organizacji Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka. W listopadzie 2017 został Ambasadorem Królestwa Hiszpanii w Polsce.

NS