PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Straty wojenneKonferencja spotkania malborskieRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet

Wydarzenia / Briefing prasowy - 8 października

 Briefing prasowy

Zapraszamy na briefing prasowy z okazji rozpoczęcia prac nad projektem „Prace konserwatorskie i roboty budowlane w zespole kościoła NMP w Muzeum Zamkowym w Malborku”, realizowanym w ramach programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.

 

Malborski projekt zakłada przeprowadzenie prac konserwatorskich i robót budowlanych w obrębie zespołu pomieszczeń kościoła NMP, kaplicy św. Anny, Wieży Kleszej i Domu Dzwonnika, tak by przywrócić je do stanu zbliżonego do pierwotnego. Celem zaplanowanej inwestycji finansowanej ze środków MF EOG na lata 2009-2014, oprócz odtworzenia historycznej przestrzeni architektonicznej, jest udostępnienie turystom wnętrza kościoła w kształcie sprzed zniszczeń wojennych, zyskanie nowej przestrzeni ekspozycyjnej, jak również konserwacja detalu architektonicznego integralnie związanego z rewitalizowaną przestrzenią muzealną.

 

Plan briefingu:

godz. 12.00 – 12.30:

- Przywitanie gości oraz wstęp; Dyrektor Mariusz Mierzwiński

- Omówienie szczegółów projektu: Leszek Natora – inżynier kontraktu i Mirosław Jonakowski – koordynator projektu

- Pytania

godz. 12.30 – 13.00:

- Prezentacja obiektów przeznaczonych do przeprowadzenia prac konserwatorskich: Kościół NMP, Kaplica Św. Anny i Wieża Klesza:

oprowadzanie kuratorskie – Leszek Natora – inżynier kontraktu i Mirosław Jonakowski – koordynator projektu
 

 

Czas: 8 października (środa) 2014 r., godz. 12.00

Miejsce: Zamek Malbork, wnętrze Kościoła NMP

WSTĘP WOLNY!


 


 

 

NS