PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w SztumieRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w Malborku60-lecie Biennale

Wydarzenia / Drugi dzień Oblężenia Malborka - Parada w pełnym słońcu!

Drugi dzień Oblężenia Malborka - Parada w pełnym słońcu!Drugi dzień Oblężenia Malborka - Parada w pełnym słońcu!Drugi dzień Oblężenia Malborka - Parada w pełnym słońcu!Drugi dzień Oblężenia Malborka - Parada w pełnym słońcu!Drugi dzień Oblężenia Malborka - Parada w pełnym słońcu!Drugi dzień Oblężenia Malborka - Parada w pełnym słońcu!Drugi dzień Oblężenia Malborka - Parada w pełnym słońcu!Drugi dzień Oblężenia Malborka - Parada w pełnym słońcu!Drugi dzień Oblężenia Malborka - Parada w pełnym słońcu!Drugi dzień Oblężenia Malborka - Parada w pełnym słońcu!

Parada w pełnym słońcu!

 

Słońce dopisało i parada, w której wzięli udział uczestnicy Oblężenia Malborka wyglądała widowiskowo. Mamy nadzieję, że każdy to widział, a jeśli nie dotarliście - mamy dla Was fotorelację (kolejna porcja zdjęć jest na naszej stronie facebookowej).

Oczywiście parada jedynie rozpoczyna sobotnie atrakcje. W Fosie Południowej można liczyć na widowiskowe pokazy jeździeckie. Wokół zamku (na Międzymurzu Zamkowym i w Fosie Północnej), a także przed sceną, która tradycyjnie ustawiona jest na Przedzamczu można oglądać pokazy rycerskie. Prezentują oni nie tylko swoje umiejętności, ale i pięknie wykonane stroje, oprócz potyczek można więc liczyć na ciekawą lekcję historii. Obok rycerzy nie brakuje też tak pięknych, jak i dzielnych białogłów. Na Przedzamczu można też oglądać przedstawienia teatralne i koncerty. Wędrując wzdłuż murów zamkowych z pewnością spotkacie sokolników. Na gości Jarmarku czekają rzemieślnicy - kowale, kucharze, szewcy, krawcy, natomiast w Grodzie Dziecięcym (godz. 11-19) czekają na małych uczestników: tutaj żadne dziecko nie będzie się nudzić. Na Oblężeniu nie zabraknie też pokazów a artyleryjskich i pokazu maszyn oblężniczych.

Nie zapomnijmy o nocnym zwiedzaniu! Jeszcze dzisiaj od godziny 19 można wziąć udział w „Rycerskiej przygodzie na Zamku”. A na koniec czeka nas widowiskowa inscenizacja Oblężenia Malborka (godz. 22) oraz widowisko nocne „Światło i dźwięk” (23.30). W niedzielę ciąg dalszy pokazów sokolników, rycerskim oraz Jarmark Rzemiosł Średniowiecznych i Gród Dziecięcy.

Dzieje się!

 

Zapraszamy również do polubienia stronę facebookową Muzeum Zamkowego,

https://www.facebook.com/Muzeum.Zamkowe.w.Malborku/

NS