PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wystawa Kamienie Milowe 60-leciePodcast Posłuchaj MuzeumProjekt Straty kontynuuacjaWystawa “Regnum defendo ense et alis tego stricto. Malbork w Prusach Królewskich” od 19 września w Muzeum Zamkowym w Malborku

Wydarzenia / Duet Antoni „Ziut” Gralak i Maciej Pruchniewicz zagrają w Malborku!

Duet Antoni „Ziut” Gralak i Maciej Pruchniewicz zagrają w Malborku!

 

Już w maju dwie ikony polskiej muzyki zagrają koncert w ramach Zamkowych Kameraliów! Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku  już teraz zapraszają do Karwanu 25 maja (piątek) o godz. 18:00 na wodospad dźwięków w wykonaniu tego światowej klasy duetu.

W wykonaniu tych dwóch panów posłuchamy muzyki filmowej skomponowanej przez Gralaka oraz najnowszych i najbardziej nośnych utworów obu artystów. Nie wolno tego przegapić!

Koncert odbędzie się w Karwanie 25 maja (piątek) o godz. 18:00.

 

Bilet na to wydarzenie można nabyć w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez Internet  https://bilety.zamek.malbork.pl/ w cenie 30 zł (bilet normalny) i 20 zł (bilet ulgowy). Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.
 

Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork, Starostwo Powiatowe w Malborku, Miasto i Gmina Nowy Staw oraz Przedsiębiorstwo NOGAT.

 

 

O artystach:

Antoni „Ziut” Gralak (ur. 5 maja 1955 w Boguszowie-Gorcach) – polski trębacz, kompozytor i producent muzyczny.Od lat uznawany jest za jednego z najbardziej twórczych muzyków w kraju. Swoją trąbką nadał szlif najważniejszej ścieżce polskiego off jazzu lat 80. XX wieku.

Nazwisko Gralaka odsyła do legendarnych formacji: Free Cooperation, Young Power oraz bliższych rockowi grup Sfora i Woo Boo Doo, po międzynarodową formację Universal Supersession. Sławę zdobył jako współtwórca potęgi jazz-rockowej formacji Tie Break, którą zalicza się do wąskiego grona kultowych polskich grup muzycznych. Ceniony muzyk sesyjny. Współpracuje z czołówką jazzowej sceny i wieloma gwiazdami pop, (Twinkle Brothers, R.A.P., Voo Voo, Automatik, Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Jass Tri, Universal Supersession, Wilki, Raz, Dwa, Trzy, Anna Maria Jopek, Nick Cave, Dede Bridgewater, Andrzej Smolik, Masala Sound System, Tymański Yass Ensamble, Pogodno, Wojciech Waglewski, Maciej Maleńczuk). Nagrywa muzykę filmową i teatralną. Prowadzi dwa autorskie projekty Graal i YeShe

W 1999 roku założył pracownię Jasnachmura (obecnie Fundacja Wspierania Kultury), gdzie realizowane są projekty multimedialne, filmowe, kreowanie wizerunku w sieci, koncerty i festiwale.

Muzyka filmowa i teatralna

•  Co słonko widziało reż. Michał Rosa

•  Sezon na leszcza reż. Bogusław Linda

•  Nie ma zmiłuj reż. Waldemar Krzystek

•  Prawo ojca reż. Marek Kondrat

•  Kroniki domowe reż. Leszek Wosiewicz

•  Psy 2. Ostatnia krew reż. Władysław Pasikowski

Utworu Gralaka można posłuchać tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=-MWh6Z0mj_E

Maciej Pruchniewicz - Współzałożyciel legendarnej grupy Blues-Rockowej Hot Water,duńskiej formacji The Coupland,Nova Energia,Insomnia. Jeden z bardziej oryginalnych polskich gitarzystów, od kilku lat współpracujący z Antonim Gralakiem. Właściciel profesjonalnego studia nagraniowego Zaluski

Fragmentu utworu można posłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=MPn2kFrksXg

KLAUZULA INFORMACYJNA


Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Muzeum Zamkowe w Malborku (ul. Starościńska 1, 82-200 Malbork) reprezentowane przez Dyrektora.
 2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Muzeum Zamkowym w Malborku pod adresem e-mail: inspektor@zamek.malbork.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy cywilnoprawnej.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.
 5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) ww. rozporządzenia.
 6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.
  Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:
  - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej. Osoba, której dane dotyczą jest zobowiązana do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości zawarcia umowy. Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.