PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Straty wojenneSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuWystawa Malbork między sacrum a politykąEdukacja muzealna online

Wydarzenia / Dzieje prac konserwatorskich w Zespole Kościoła NMP w Malborku - konferencja 30 września 2015


Data wydarzenia: 30 IX 2015
Miejsce: OŚRODEK KONFERENCYJNY KARWAN
Wstęp: wolny

Muzeum Zamkowe w Malborku serdecznie zaprasza w dniu 30 IX 2015 r. do Ośrodka Konferencyjnego "Karwan" na kolejną konferencję realizowaną w ramach projektu "Prace konserwatorskie i roboty budowlane w zespole kościoła NMP w Muzeum Zamkowym w Malborku", współfinansowanego z Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

Jest to druga z czterech zaplanowanych na okres trwania projektu konferencji. Tym razem tematem przewodnim będą dzieje prac konserwatorskich w Zespole Kościoła NMP w Malborku. Rozpoczęcie konferencji zaplanowano na godzinę 10.00. Pierwsza sesja dotyczyła będzie sakralnego dziedzictwa architektonicznego w województwie pomorskim, a w szczególności Kościoła NMP w Malborku, w przerwie o godzinie 11.30 na placu między Bramą Snycerską a Ośrodkiem Konferencyjnym KARWAN można będzie zwiedzić wystawę pn. " Historia i dzieje prac konserwatorskich w Zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim w Malborku".

Druga część konferencji przybliży dzieje prac konserwatorskich, koncepcje na odtworzenie wnętrza kościoła zamkowego oraz aktualny stan zaawansowania prac konserwatorskich i robót budowlanych na Zamku Wysokim w Malborku. Konferencja potrwa do godziny 14.30 i zostanie zakończona dyskusją.

 Pobierz program konferencji (jpg) - 1 strona   kliknij tutaj
 Pobierz program konferencji (jpg) - 2 strona   kliknij tutaj

 

NS