PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Edukacja muzealna onlineKonferencja spotkania malborskieRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"60-lecie Biennale

Wydarzenia / ENmusic festival

baner ENmusic festival

 
23 czerwca na Zamku w Malborku odbędzie się II edycja ENmusicfestival
 
ENmusicfestival to nowy projekt Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Makul@tura. Wydarzenie składa się z dwóch części: pierwsza to konkurs muzyczny, druga to koncert gwiazd wieczoru - dwóch żywiołowych składów: NATURAL DREAD KILLAZ i MESAJAH.
 
 
 
 
   Obejrzyj SPOT ENmusicfestival (wmv)
 
 
 
 
 
Konkurs
 
Skierowany jest do młodych twórców. Bez znaczenia jest rodzaj wykonywanej muzyki. Ważne by była dynamiczna, żywiołowa... po prostu ENergetyczna! Główny koncert na dużej scenie poprzedzony będzie przesłuchaniami eliminacyjnymi podczas których jury wybierze finalistów.
 
Gwiazdy
 
Mesajah to wyjątkowo utalentowany wokalista, założyciel i frontman grupy Natural Dread Killaz. Od kilku lat, równolegle z działalnością NDK, Mesajah tworzy i koncertuje także solo. W swojej muzyce koncentruje się na sięganiu po gatunki mu najbliższe, a więc reggae, dancehall, dub, ragga i hip-hop, jednak pozostaje otwarty również na inne wpływy.
Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową. Posiada on wyjątkową zdolność do wychodzenia poza ramy gatunków, czerpania z kwintesencji styli, które umiejętnie wplata w swoje produkcje, a także do nadawania swoim utworom potężnej mocy, stając się autorem zupełnie nowej jakości w naszym kraju.
Mesajah od pierwszych minut koncertu nawiązuje bliski kontakt z publicznością, a niekwestionowane zdolności muzyczne zapewniły mu występy z wieloma artystami w Polsce i za granicą. Razem z Natural Dread Killaz grał na jednej scenie z takimi sławami jak: Sizzla, Junior Kelly, Gentelman, Anthony B, Zion Train, Culcha Candela, Shaggy czy Arrested Development. Często można zobaczyć ich także na koncertach u boku takich wykonawców jak: DJ Feel–X, Abradab, Dreadsquad, Jamal, K.A.S.T.A. czy Afromental.
 
Natural Dread Killaz fot. zespołu
fot. archiwum zespołu Natural Dread Killaz
 
Natural Dread Killaz założyli związani z muzyką od dziecka bracia Mesajah i paXon, pełniący w zespole role nawijaczy i producentów. Muzycy z respektem i dojrzałością podchodzą do jamajskich tradycji gatunku, jednocześnie są bardzo otwarci na nowe wpływy i brzmienia, dzięki czemu tworzą dźwięki bardzo świeże i nowoczesne.
W swojej muzyce NDK mieszają gatunki, skrzętnie miksując reggae, dancehall, dub, ragga i hip hop. Szukają nowych dróg, obierają nowe kierunki, nie zapominając przy tym o korzeniach gatunku. Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez NDK nie poddaje się wszelkim klasyfikacjom i szufladkowaniu. W iście wybuchowym stylu, nawiązując do korzeni raggae, tworzą coraz to nowe produkcje.
Reggae od zarania było przede wszystkim muzyką do tańca, Natural Dread Killaz pamiętają o tym i w trakcie koncertów rozgrzewają parkiet do czerwoności. Słyną z niebywale żywiołowych i energetycznych występów. Zespół od lat jest bardzo chętnie zapraszany na największe festiwale muzyki reggae. Koncertowali m.in. na One Love Sound Fest 2004-2010, Przystanku Woodstock czy Ostróda Reggae Festival.
 
Foto: www.lionstage.pl
 
Bilety: 10,00 PLN
dostępne dostępne w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Malborskim Centrum Kultury i Edukacji /  II piętro,  pokój 26.
 
Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu: www.enmusic.zamek.malbork.pl 
 
Linki - fotorelacje z drugiej edycji ENmusic Festival :
http://www.tvmalbork.pl/malbork-artykul-Kultura_i_rozrywka-Wydarzenia-ENmusic_festival_2012_w_Malborku-456
http://www.tvmalbork.pl/malbork-artykul-Ramowki-Gosc_Radia_Malbork-Katarzyna_ZajacBaca_i_Slawomir_Olchowik_w_Radio_Malbork_zapraszaja
_na_ENmusic_Festival-423
 
 
Organizatorzy:
Muzeum Zamkowe w Malborku i Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Makul@tura.
NS