PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Edukacja muzealna onlineSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuKonferencja spotkania malborskieRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / GWIAZDA HOLLYWOOD W ZAMKU

GWIAZDA HOLLYWOOD W ZAMKU

Gościem Mariusza Mierzwińskiego, dyrektora Muzeum Zamkowego w Malborku był popularny amerykański aktor Stacy Keach. Aktor - żonaty z Polką - wielokrotnie  bywał  w Polsce, ale Malbork odwiedził po raz pierwszy. Do spotkania doszło z inicjatywy artysty. Jak już informowaliśmy, pobyt Keacha w Malborku jest związany z realizacją  zdjęć do filmu „Habit i Zbroja” w reżyserii Pawła Pitery, w którym to filmie gwiazdor amerykański pełni rolę narratora.

–  Chciałem poznać dyrektora tego zespołu. Nie miałem świadomości, że ten zamek jest takich rozmiarów, że to największa warownia na świecie. Gdyby Amerykanie o tym wiedzieli, to przyjeżdżaliby tu masowo. To prawdziwe XXXXL – wyjaśniał żartując aktor.

- Muszę przyznać, że tylko dwa razy w życiu zaniemówiłem z wrażenia i  stanąłem jak wryty. Po raz pierwszy gdy zobaczyłem egipskie Abu Simbel i teraz - stwierdził.

Podczas spotkania rozmawiano również o ostatnich przedsięwzięciach Muzeum. Aktor dzień wcześniej zwiedził cały zamek. Szczególnie interesowały go sprawy związane z budową warowni w  średniowieczu, zwłaszcza konstrukcja wysokich dachów.

NS