PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuPodcast Posłuchaj MuzeumEdukacja muzealna online

Wydarzenia / Jarmark rzemiosła 8-11 lipca 2021

Jarmark rzemiosła 8-11 lipca 2021

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na Jarmark rzemiosła. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 8 – 11 lipca 2021 na wałach von Plauena (ul. Starościńska - tereny za kasami). Jarmark będzie czynny w godzinach od 10.00 do 20.00 w niedzielę od 10.00 do 16.00.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało blisko 60 rzemieślników, którzy będą sprzedawać niebanalne wyroby wytwarzane w tradycyjny sposób. Swoje towary wystawią rękodzielnicy z Polski i z zagranicy. Dostępna będzie galanteria domowa, wyroby dekoracyjne, biżuteria, drewniane naczynia, lampiony z drewna i cienko wygarbowanej skóry (tzw. pergaminowej), miecze, hełmy, tarcze, tradycyjne średniowieczne stroje, zabawki, różnego rodzaju akcesoria, przepyszne miody pitne i niepowtarzalne drobiazgi.

Będzie co posmakować, zobaczyć i poznać różne tajemnice, do których na co dzień zwykły śmiertelnik nie ma dostępu. Kowale, kucharze, szewcy, krawcy będą dzielili się tajnikami swojego rzemiosła.

Zapraszamy 😊

 

PATRONAT MEDIALNY