PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wystawa Malbork między sacrum a polityką60-lecie BiennaleRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Kolejny krok w celu zapewnienia dostępności muzeum dla osób ze szczególnymi potrzebami

Kolejny krok w celu zapewnienia dostępności muzeum dla osób ze szczególnymi potrzebami

Miło nam poinformować, że Muzeum Zamkowe w Malborku poczyniło kolejny krok w celu zapewnienia dostępności muzeum dla osób ze szczególnymi potrzebami.

W budynku kasy biletowej zostały zainstalowane trzy stanowiska z pętlą indukcyjną dla osób niedosłyszących. Dzięki temu punkt sprzedaży biletów, punkt wydawania audio-przewodników oraz punkt informacji turystycznej stały się przyjaznymi dla osób niedosłyszących.

Pętla indukcyjna jest jednym ze środków wspomagania słuchu i pośrednio wzroku. Może służyć zarówno jednej, konkretnej osobie, jak i grupie ludzi z tą niepełnosprawnością.
Użytkownik aparatu słuchowego wyposażonego w odbiornik pętli indukcyjnej słyszy czysty dźwięk, co pozwala wyeliminować problemy związane z hałasem i niekorzystną akustyką pomieszczenia, w którym się znajduje, Liczba osób korzystających w jednym czasie z pętli indukcyjnej nie wpływa na jakość przekazu  i  jednocześnie z pętli indukcyjnej może korzystać nieograniczona liczba użytkowników.
Urządzenia i cały system zostały dobrane i zamontowane z najwyższą starannością dbając przy tym o zachowanie dotychczasowych walorów estetycznych obiektu.

 

NS