PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w Malborku60-lecie BiennaleEdukacja muzealna online

Wydarzenia / Konferencja popularno-naukowa „Zamek w Malborku w czasach Conrada Steinbrechta”.

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 Muzeum Zamkowe w Malborku organizuje konferencję popularno-naukową „Zamek w Malborku w czasach Conrada Steinbrechta”.

W bieżącym roku minęła dziewięćdziesiąta rocznica śmierci wybitnego architekta i konserwatora, twórcy największej restauracji zespołu zamkowego, którą przeprowadził w latach 1882-1922. Jego zasługi dla Malborka i dla historii myśli konserwatorskiej w Europie są wyjątkowe. Dzięki jego działaniom architektura zamku malborskiego odzyskała średniowieczny kształt. Wnętrza wypełnione zostały wystrojem rzeźbiarskim i malarskim w duchu gotyckim oraz zaopatrzone w bogatą kolekcję sztuki i rzemiosła artystycznego.
3 lipca bieżącego roku Muzeum wraz z Archiwum Państwowym w Elblągu z siedzibą w Malborku otworzyło wystawę „Conrad Steinbrecht. Życie i działalność zawodowa w świetle dokumentów archiwalnych”. Teraz przyszedł czas na omówienie wybranych problemów związanych z działaniami konserwatora i z zachowanym do dziś materialnym dziedzictwem zamku malborskiego z przełomu XIX i XX wieku.

Zapraszamy 13 września 2013 roku do Centrum Konferencyjnego Karwan na Przedzamczu.

 

Wstęp na konferencję jest wolny. 

Załączniki:

Program konferencji (pdf)

Plakat (pdf)

konferencja

 

 konferencja

 

NS