PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuEdukacja muzealna online60-lecie BiennaleSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Majówka - koncert chóru dziecięcego Państwowej Opery Unter den Linden w Berlinie

 


Chór Dziecięcy przy Operze Państwowej Unter den Linden, Berlin
Kinderchor der Staatsoper Unter den Linden
Vinzenz Weissenburger – dyrygent


4 maja o godz. 13.00 na Dziedzińcu Zamku Średniego odbędzie się koncert Chóru Dziecięcego Państwowej Opery "Unter den Linden" w Berlinie pod tytułem "Pobłogosław ten dom".

Do wysłuchania koncertu uprawnia posiadanie biletu wstępu do zamku w tym dniu.

Na zaproszenie Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Olivenses istniejącego w Gdańsku-Oliwie od ponad 40 lat, a kierowanego przez dyrygenta Jana Łukaszewskiego - dyrektora naczelnego i artystycznego Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis – w dniach 1-5 maja 2014 roku - po raz pierwszy będzie gościł w Polsce Chór Dziecięcy przy Operze Państwowej Unter den Linden w Berlinie.

Chór Dziecięcy przy Operze Państwowej Unter den Linden w Berlinie liczy 45 osób w wieku od 9 – 15 lat. Od 2007 roku kierowany jest przez dyrygenta Vincenta Weissenburgera. Na co dzień występuje na scenie Opery Narodowej w Berlinie śpiewając dziecięce partie takich oper jak: La Boheme, Tosca, Turandot,Borys Godunow, Dama Kameliowa,Kawaler Srebrnej Róży, Carmen, Kot w Butach czy baletu Dziadek do orzechów. Współpracuje również z orkiestrą Filharmonii Berlińskiej i Rundfunk – Sinfonieorchester. Chór wielokrotnie brał udział w zagranicznych trasach koncertowych m.in. do Luksemburga, Włoch i Francji.

Podczas koncertów w Polsce Chór Dzięcięcy przy Operze Państwowej Unter den Linden w Berlinie pod kierunkiem Vincenta Weissenburgera wykona m.in.: Johann Sebastian Bach (1685-1750) Psalm 51 (BWV 1083), Krzysztof Penderecki (*1933) – Sanctus, William Byrd (1543-1623) Memento salutis auctor, Miklos Kocsar (*1933) Salve regina, Franz Biebl (1906-2001) Ave Maria (Angelus Domini)czy słynne Hallelujah z oratorium Mesjasz G.F. Haendla.
 

Serdecznie zapraszamy!Cały program Malborskiej Majówki 1-4 maja 2014 - pobierz tutaj

 

NS