PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Konferencja spotkania malborskieEdukacja muzealna onlineRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Malarstwo i witraże Władysława i Wojciecha Koziołów - wystawa ze zbiorów Muzeum Zamkowego

Malarstwo i witraże Władysława i Wojciecha Koziołów - wystawa ze zbiorów Muzeum Zamkowego

"Malarstwo i witraże Władysława i Wojciecha Koziołów" - wystawa ze zbiorów Muzeum Zamkowego prezentowana będzie w Przasnyszu.

 

Już od 26 kwietnia w Muzeum Historycznym w Przasnyszu dostępna będzie dla zwiedzających ekspozycja witraży i malarstwa  autorstwa Władysława i Wojciecha Koziołów. Obaj artyści, ojciec i syn, związani z Toruniem, reprezentują wyjątkowej wartości sztukę tworzenia witraży. Władysław Kozioł jest autorem kilkudziesięciu artystycznych oszkleń w świątyniach w kraju i zagranicą. Pracował również w trakcie przywracania zamku malborskiego ze zniszczeń wojennych, tworząc wiele kwater w restaurowanych pomieszczeniach.

 

Ekspozycja dokonań artystycznych będzie miała miejsce w pomieszczeniach XVIII wiecznego ratusza.

Prezentowane obiekty pochodzą z kolekcji Muzeum Zamkowego w Malborku oraz zasobów własnych artystów.

Wystawa czynna do 30 czerwca 2019.

NS