PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuKonferencja spotkania malborskiePodcast Posłuchaj Muzeum

Wydarzenia / Malborski zamek ożyje !

Malborski zamek ożyje !

Malborski zamek ożyje!

Wszystko za sprawą Oblężenia Malborka i atrakcji, które na Was czekają. Po zmierzchu zapraszamy na Rycerską przygodę na zamku !

Wnętrza wypełnią się rycerzami, dostojnikami oraz innymi ciekawymi postaciami. Zobaczycie naradę u Wielkiego Mistrza. Na przedzamczu i dziedzińcach przywita was straż zamkowa, dokładnie tak jak to miało miejsce w średniowieczu. W tzw. Kapitularzu skryba będzie skrzętnie notować wszystkie informacje przywiezione przez posłańców. W zamkowej kuchni  jak za dawnych czasów poczujecie zapach jedzenia. Jęki chorych będzie można usłyszeć w prowizorycznym szpitalu polowym. Przyjrzycie się również przesłuchaniu jeńców. Chorały gregoriańskie będą wam towarzyszyć w tej niecodziennej wędrówce.
Zapraszamy was na tę przygodę, Rycerską przygodę !

Termin: 20 i 21 lipca

Czas przygody - ok. 1,5 godz.

Godziny: rozpoczynamy o godz. 19.00, ostatnie wejście o  godz. 20.30 ( wejścia co 10 min.)

Bilety: 30 zł normalny, 25 zł ulgowy (do nabycia w kasach muzeum lub na www.bilety.zamek.malbork.pl )

NS