PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Straty wojenneNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Darmowy listopad2022

Wydarzenia / Ministerialna wizyta

Ministerialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizytaMinisterialna wizyta

Jarosław Selin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gościł w czwartek 1. września na zamku.

Wiceminister rozpoczął swoją wizytę w Malborku od udziału w uroczystościach upamiętniających wybuch II Wojny Światowej przy Pomniku Celników Polskich. Następnie, w towarzystwie dyrekcji Muzeum Zamkowego odbył czterogodzinny spacer po zamku.

Długa wizyta pozwoliła na to, by pokazać odrestaurowaną warownię w całej okazałości. Gość zainteresowany był wszystkimi najnowszymi wystawami oraz efektem prac konserwatorskich w zespole Kościoła NMP na Zamku Wysokim; zwiedził praktycznie każdy zakątek Muzeum łącznie z wejściem na najwyższą wieżę widokową.

- Z ministrem Selinem rozmawialiśmy również o bieżących problemach i potrzebach – mówi Mariusz Mierzwiński, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku. – Jest to obiekt, który cały czas wymaga uważnego traktowania oraz profesjonalnych, odpowiedzialnych decyzji.

NS