PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Konferencja spotkania malborskieNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet

Wydarzenia / Noc Muzeów Online w Muzeum Zamkowym w Malborku

Noc Muzeów Online w Muzeum Zamkowym w Malborku

 

LINK DO WYDARZENIA: https://fb.me/e/1oYeMnyJd

 

Muzeum Zamkowe w Malborku z oddziałami w Kwidzynie i Sztumie zaprasza na wyjątkową edycję Nocy Muzeów – ponieważ nie możemy w tym roku zaprosić Was na nocne zwiedzanie, postanowiliśmy wykorzystać wieczorną aurę, aby odkryć przed Wami kilka tajemnic naszych zamków oraz pokazać kulisy muzealnictwa. 15 maja od 19.00 do 23.00 badacze z zespołu naukowego Muzeum prowadzić będą wykłady tematyczne, z których każdy pasjonat historii i kolekcji muzealnych znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z programem i spędzenia Nocy Muzeów z nami!

 

Wykłady odbywać się będą na platformie Microsoft Teams – aby zarejestrować się na wybrany wykład bardzo prosimy o wiadomość na adres promocja@zamek.malbork.pl. W temacie e-maila prosimy koniecznie o podanie hasła NOC MUZEÓW oraz imienia i nazwiska prelegenta. W odpowiedzi otrzymają Państwo link, który umożliwi dołączenie do spotkania. Na Wasze zgłoszenia czekamy do soboty 15 maja, do godz. 17.00.

 

 

NOC MUZEUM ONLINE W MZM:

 

19.00 - dr hab. Janusz Trupinda „Kapitularz-metamorfozy, czyli historia Muzeum Zamkowego w Malborku w pigułce”

19.00 - Justyna Lijka Muzeum "od kuchni". Jak to się robi – o przygotowaniach wystawy na 2022 rok

19.00 - Joanna Czarnowska-Pfeifer „Badanie strat. Przedwojenny gabinet numizmatyczny”

20.00 - Daniel Gosk „Historia przedwojennej kolekcji militariów na zamku w Malborku, w kontekście aktualnych badań nad inwentarzem militariów Blella”

20.00 - Bartłomiej Butryn „Co trzymamy w ukryciu?”

21.00 - Artur Dobry „Plany Malborka z czasów wojen szwedzkich”

21.00 - Aleksandra Krupa „Techniki graficzne na przykładzie ekslibrisów, w kontekście zbliżającego się Międzynarodowego Biennale Ekslibrisu w Malborku”

21.00 - Bogusz Wasik „Zamek w Sztumie w świetle najnowszych badań archeologicznych”

22.00 - Monika Czapska „Co można wycisnąć z kamienia? O projekcie badawczym poświęconym rzeźbom stylu pięknego w Prusach”

22.00 - Justyna Liguz, Aleksander Masłowski „Setna rocznica Plebiscytu 1920 roku w Muzeum Zamkowym w Malborku”

 

 

NS