PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Wystawa Malbork między sacrum a polityką

Wydarzenia / Muzeum Zamkowe w Malborku z prestiżowym tytułem „Lidera Turystyki 2020”.

Muzeum Zamkowe w Malborku z prestiżowym tytułem „Lidera Turystyki 2020”.

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy prestiżowy tytuł „Lidera Turystyki 2020”.

Forum Ekspertów wydało jednoznaczną decyzję, o przyznaniu dla naszej instytucji tego tytułu na najbliższe 2 lata, czyli do końca 2022 roku. Eksperci analizując konkurujące ze sobą obiekty, wskazali na wysoki stopień i skuteczność Muzeum Zamkowego w Malborku w pozyskiwaniu zasobów finansowych zewnętrznych, a także profesjonalizm, wysoka jakość usług, pomysłowość i konsekwencję w działaniu. To stanowiło ważny argument, aby przyznać nam ten prestiżowy tytuł „Lidera Turystyki”.

Członkowie Forum Ekspertów wysoko ocenili przygotowanie Muzeum do nowych warunków zwiedzania w dobie pandemii. Obiekt tego typu jako pierwszy w Polsce przyjmował turystów z zachowaniem wszelkich zasad i norm sanitarnych.

Dziękujemy za to zaszczytne wyróżnienie.

 

Link do uzasadnienia przyznania tytułu.

NS