PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuWystawa Malbork między sacrum a politykąEdukacja muzealna onlineMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet

Wydarzenia / Najnowsze wydawnictwo.

Najnowsze wydawnictwo.

W swej historii zamek wielokrotnie zmienia swoje przeznaczenie i właścicieli. Niemal za każdym razem wiąże się to z licznymi przemianami architektonicznymi. Przywracanie pierwotnego wyglądu zamku i codzienna praca malborskich konserwatorów jest skrzętnie dokumentowana.

Już wkrótce będziemy mieli okazję pochwalić się wyjątkowym wydawnictwem, prezentującym odbudowę zamku. Książka autorstwa Ryszarda Rząda Zamek w Malborku 1882-1945. Dni powszednie odbudowy, to już trzecie wydanie prezentujące przemiany architektoniczne. Zdjęcia prezentują zarówno metody oraz narzędzia pracy ówczesnych budowniczych, jak i codzienne zmaganie się z upałem czy mrozem towarzyszącym pracom.

Książka po raz pierwszy prezentuje także kolorowe zdjęcia i dostępna jest wersji polsko - angielskiej. Do kupienia jest w sklepie zamkowym jak również przez internet.

Na spotkanie z autorem zapraszamy już podczas tegorocznego Oblężenia Malborka. W Karwanie 21 lipca o godz. 16.00, Ryszard Rząd przybliży kulisy i ciekawostki towarzyszące powstawaniu publikacji. Będzie to także okazja do nabycia wydawnictwa wraz z dedykacją autora.

 

NS