PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Kilarski konkurs fotograficznyPodcast Posłuchaj MuzeumEdukacja muzealna onlinePlebiscyt

Wydarzenia / Otwarcie sali edukacyjnej na wystawie Zbrojownia malborska. Oręż europejski od XI do XIX wieku

Otwarcie sali edukacyjnej na wystawie Zbrojownia malborska. Oręż europejski od XI do XIX wiekuOtwarcie sali edukacyjnej na wystawie Zbrojownia malborska. Oręż europejski od XI do XIX wiekuOtwarcie sali edukacyjnej na wystawie Zbrojownia malborska. Oręż europejski od XI do XIX wiekuOtwarcie sali edukacyjnej na wystawie Zbrojownia malborska. Oręż europejski od XI do XIX wiekuOtwarcie sali edukacyjnej na wystawie Zbrojownia malborska. Oręż europejski od XI do XIX wiekuOtwarcie sali edukacyjnej na wystawie Zbrojownia malborska. Oręż europejski od XI do XIX wiekuOtwarcie sali edukacyjnej na wystawie Zbrojownia malborska. Oręż europejski od XI do XIX wieku

 

W Muzeum Zamkowym w Malborku w dniu 19 czerwca 2017 r. miało miejsce uroczyste otwarcie przez wicedyrektora do spraw naukowo-konserwatorskich  dr hab. Janusza Hochleitnera  i kierownika Działu Edukacji Tomasza Bogdanowicza sali na wystawie oręża. W wernisażu udział wzięli nauczyciele i uczniowie z I LO im. H. Sienkiewicza w Malborku oraz pracownicy muzeum. Gości po wystawie oprowadził dr hab. Karol Polejowski, opiekun kolekcji militariów.

Przestrzeń edukacyjna została zaplanowana jako miejsce do działań dla młodzieży, mających na celu realizowanie  zajęć o tematyce z zakresu kultury rycerskiej. Stąd wyposażenie sali w kopie uzbrojenia rycerskiego z epoki średniowiecza i ryciny z Codexu Manesse z XIV wieku, którego oryginał znajduje się w Uniwersytecie w Heidelbergu.

 

Fot. B.L. Okońscy