PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Konferencja spotkania malborskieMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Wystawa Malbork między sacrum a politykąSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Otwarcie wystawy czasowej "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”

Otwarcie wystawy czasowej "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”Otwarcie wystawy czasowej "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”Otwarcie wystawy czasowej "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”Otwarcie wystawy czasowej "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”Otwarcie wystawy czasowej "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”

W kontekście obchodów Dni Malborka 6 czerwca 2014 roku o godzinie 16:00, w przyziemiu Pałacu Wielkich Mistrzów odbyła się uroczystość otwarcia wystawy "Miasto i zamek Malbork. Ikonografia i rzemiosło”.

Trzecia już ekspozycja z realizowanego w bieżącym roku cyklu: „Nabytki i dary Muzeum Zamkowego w Malborku z lat 2005-2014", poświęcona została zabytkom związanym z miastem i zamkiem. Ekspozycję otworzył wicedyrektor Rafał Mańkus, który szczególnie podziękował wszystkim darczyńcom przekazującym do zbiorów Muzeum zabytkowe przedmioty. Następnie Bartłomiej Butryn – kurator wystawy, opowiedział o zaprezentowanych w jego wyborze wyrobach malborskiego rzemiosła artystycznego oraz zgromadzonych w trzech kolekcjach muzealnych: Dokumentacji Historycznej, Gabinecie Rycin i Kolekcji Malarstwa, widokach miejskiej zabudowy i wnętrz zamkowych.

NS