PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Konferencja spotkania malborskieEdukacja muzealna onlinePodcast Posłuchaj MuzeumRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Otwarcie wystawy „ Wizerunki zamku i katedry w Kwidzynie od XVI do pocz. XXI wieku”

Otwarcie wystawy „ Wizerunki zamku i katedry w Kwidzynie od XVI do pocz. XXI wieku”

14 czerwca 2018, godz. 17.30, w  zamku w Kwidzynie, otwarta zostanie wystawa „ Wizerunki zamku i katedry w Kwidzynie od XVI do pocz. XXI wieku”.

Zespół katedralno-zamkowy w Kwidzynie to jeden z najcenniejszych zabytków o charakterze obronnym i sakralnym w Polsce. W kwietniu br. decyzją Prezydenta RP  wpisany został na prestiżową listę pomników historii.  To doniosłe wydarzenia stało się impulsem do przygotowania  wystawy wizerunków zamku i katedry. Jej autorzy: Janusz Cygański i Łukasz Rzepczyński   zgromadzili  ponad 400  obiektów, w tym  grafik,  obrazów olejnych,  zdjęć i zabytków rzemiosła artystycznego. Na wystawie znalazły się także medale, monety, banknoty, plakaty, znaczki pocztowe, widokówki, okładki książek oraz różne gadżety z wizerunkami zamku i katedry.  Wiele obiektów pochodzi ze zbiorów kwidzyńskich kolekcjonerów, m.in. Krystyny Plebańskiej i Antoniego Barganowskiego.

Podczas wernisażowego koncertu  wystąpi EleonoraM z zespołem.

 

NS