PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
60-lecie BiennaleStraty wojenneMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Park machin oblężniczych

Park Machin Oblężniczych

Wystawa średniowiecznych machin oblężniczych powstała we współpracy z Muzeum Zamkowym w Malborku z okazji 50 rocznicy MZM. Ta przygotowana z wielkim rozmachem wystawa jest największą tego typu kolekcją na świecie. Wszystkie machiny zrekonstruowane zostały z najwyższą dbałością o szczegóły i przy zastosowaniu oryginalnych średniowiecznych technik rzemieślniczych. Ogrom eksponatów prezentowanych w naturalnej skali, zachwyci nie tylko pasjonatów, ale także dzieci i osoby ceniące sobie różnego rodzaju osobliwości i ciekawostki.

 

Wszystkie eksponaty dostępne są dla turystów a wszelka interakcja jest jak najbardziej wskazana.

 

W Malborku podziwiać będzie można wieżę oblężniczą, taran, trebusz, perriere, kosz, wineję oraz dwie pluteje. Do końca roku mają się pojawić także onager, jedyny na świecie hak niszczycielski, oraz największa w Europie kusza wałowa. Zapraszamy do naszej galerii w celu bliższego zapoznania się z wymienionymi machinami.

Więcej szczegółow na stronie machin na facebooku

NS