PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
60-lecie BiennaleStraty wojenneMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Wystawa Malbork między sacrum a polityką

Wydarzenia / Po wakacyjnej przerwie wracają Zamkowe Kameralia!

Po wakacyjnej przerwie wracają Zamkowe Kameralia!

 

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Malborskie Stowarzyszenie OŚ zapraszają na wyjątkowy w formie i środkach przekazu koncert. W ramach cyklu „Zamkowe Kameralia”, z koncertem pod tytułem „MUZYCZNA LEKCJA HISTORII” wystąpi grupa FABRYKA.

Już teraz zapraszamy na ten poetycko-muzyczny i patriotyczny spektakl, jak zwykle na niezwykle wysokim poziomie.

Koncert odbędzie się w KARWANIE dnia 11.10.2019 r. (piątek) o godz. 18:00.

Nie wolno tego przegapić!

Bilet na to wydarzenie można nabyć w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez Internet https://bilety.zamek.malbork.pl/ w cenie 25 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy).

Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

Projekt jest dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury.

 

O koncercie:

Zespół Fabryka i Narodowe Centrum Kultury zapraszają na jesienny koncert "Muzyczna lekcja historii", który kierowany jest do społeczności lokalnych - w szczególności do młodzieży i nauczycieli w celu aktywizacji kulturalnej i patriotycznej. Muzycy mają nadzieję, że na widowni zasiądą także osoby w wieku średnim i seniorzy.

Grupa odwiedzi Malbork w ramach trasy obejmującej 9 miejscowości.

Podczas koncertów - solista zespołu Sylwester SLY Domański z towarzyszeniem zespołu Fabryka wykona utwory nawiązujące do różnych wydarzeń historycznych. W repertuarze znajdą się wybrane piosenki z płyty "Sierpień", wydanej w 2016 roku wraz z NCK, z pop-rockowymi aranżacjami poezji Baczyńskiego, Gajcego i innych Kolumbów. Program uzupełnią znane polskie przeboje z lat 60-90 ("Biały Krzyż", "Gdzie są chłopcy z tamtych lat", "Nie pytaj o Polskę") oraz utwory do tekstów innych polskich poetów w rockowo-elektronicznych opracowaniach, niosące uniwersalny muzyczny i poetycki przekaz, a jednocześnie popularyzujące historię i wartości patriotyczne.

Liczymy, że dzięki takim wydarzeniom i takiej formie przekazu, młodzież bliżej pozna rodzimą historię i dziedzictwo narodowe, może także znaleźć w nich źródło inspiracji twórczej, zaś dorośli i seniorzy odwołać się do własnych przeżyć i uczuć patriotycznych.

Koncert uzupełnią wizualizacje multimedialne, wzmacniające przekaz i dostosowane tematyką do wykonywanych utworów.

Próbka twórczości - https://www.youtube.com/watch?time_continue=82&v=KuU9CMF-tKo

 

 

 

NS