PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj Muzeum60-lecie BiennaleMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Podumowanie wizyty studyjnej w Kwidzynie i Sztumie.

Podumowanie wizyty studyjnej w Kwidzynie i Sztumie.Podumowanie wizyty studyjnej w Kwidzynie i Sztumie.Podumowanie wizyty studyjnej w Kwidzynie i Sztumie.Podumowanie wizyty studyjnej w Kwidzynie i Sztumie.

14 grudnia 2018 odbyła się wizyta studyjna do zamków w Kwidzynie i Sztumie, w której udział wzięli informatorzy i informatorki turystyczne z Gdańskiej Organizacji Turystycznej, z Informacji Turystycznej i Domu Kultury w Starej Kiszewie oraz Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej. Wizyta została zorganizowana we współpracy z Muzeum Zamkowym w Malborku.

 

Pierwszym punktem wizyty był Zamek w Kwidzynie. Informatorzy odwiedzili między innymi piwnice zamkowe z przepięknymi sklepieniami oraz słynne gdanisko. Muzeum zaprezentowało również swoje zbiory na temat historii Powiśla, a także wyjątkową kolekcję scyzoryków. Uczestnicy wizyty byli pod wrażeniem różnorodności wystaw oraz udostępnianych do zwiedzania pomieszczeń.

W drodze do kolejnego zamku krzyżackiego grupa zatrzymała się w gospodarstwie agroturystycznym w Klibergowicach, które opisywano w ramach projektu Pomorskie Culinary Prestige. Więcej o tym niezwykłym miejscu można przeczytać tutaj.

 

Na zamku w Sztumie uczestnicy wizyty zostali oprowadzeni po pomieszczeniach, którego dopiero niedawno zostały odrestaurowane. Zamek będzie posiadał własną salę konferencyjną oraz sale poświęcone wystawom czasowym. Na jednej z nich obecnie prezentuje się historie zamków krzyżackich na Pomorzu. Grupa miała okazję przejść się wzdłuż murów zamkowych oraz zapoznać się z planami dotyczącymi dalszej renowacji obiektu. Była to wyjątkowa okazja do zobaczenia, jak tworzy się ofertę obiektu turystycznego.

 

Dziękujemy Muzeum Zamkowemu w Malborku za możliwość zwiedzania jego oddziałów.

Tekst i foto: PROT

NS