PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wystawa „Ruiny i odbudowa w obiektywie Macieja Kilarskiego” 20 kwietnia ‒31 grudnia 2022 r. Sala wystaw czasowych, tzw. Łaźnia na Zamku ŚrednimEdukacja muzealna onlineKilarski konkurs fotograficznyJarmark Św. Jana

Wydarzenia / Poplenerowa wystawa artystyczna

Poplenerowa wystawa artystyczna


Dział Edukacji Muzeum Zamkowego w Malborku zaprasza do obejrzenia prac młodych artystów, którzy wzięli udział w plenerze malarskim przeprowadzonym na terenie zamku w dniach 9 – 13 czerwca 2014 roku. Młodzi adepci sztuki są uczniami trzeciej klasy liceum plastycznego mieszczącego się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Malborku. W tym roku podczas zamkowego pleneru wykonali 43 prace, które możemy oglądać w formie poplenerowej prezentacji w pomieszczeniu piwnicy skrzydła zachodniego na Zamku Średnim.

Tematem przewodnim prezentowanych kompozycji jest unikatowa architektura malborskiego zamku. Tegoroczny plener jest już trzecim z kolei organizowanym dla uczniów malborskiego liceum plastycznego i wpisuje się w wieloletnią współpracę pomiędzy Muzeum Zamkowym, a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Malborku. Wystawę można oglądać do 31 sierpnia 2014 roku.

 

Poplenerowa wystawa artystyczna Poplenerowa wystawa artystyczna

Poplenerowa wystawa artystyczna

 fot. B.L. Okońscy

NS