PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Straty wojennePodcast Posłuchaj Muzeum60-lecie BiennaleNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Pracownicy MZM z wizytą w Monheim am Rhein

Pracownicy MZM z wizytą w Monheim am RheinPracownicy MZM z wizytą w Monheim am RheinPracownicy MZM z wizytą w Monheim am RheinPracownicy MZM z wizytą w Monheim am RheinPracownicy MZM z wizytą w Monheim am RheinPracownicy MZM z wizytą w Monheim am RheinPracownicy MZM z wizytą w Monheim am RheinPracownicy MZM z wizytą w Monheim am RheinPracownicy MZM z wizytą w Monheim am RheinPracownicy MZM z wizytą w Monheim am Rhein

W dniach 12-15 grudnia 2014 na zaproszenie Burmistrza Miasta Monheim am Rhein (Niemcy) - Daniela Zimmermann'a pracownicy Ośrodka Promocji i Wydawnictw Muzeum Zamkowego w Malborku - Agnieszka Zawadzińska oraz Ada Kamińska odwiedzili miasto partnerskie Monheim am Rhein, które współpracuje z miastem Malbork od dziesięciu lat.

Delegowani spotkali się z managerami Jarmarku Bożonarodzeniowego w Monheim am Rhein (Stowarzyszenie Treffpunkt Monheim am Rhein Verein), managerem ds. turystyki miasta - Maximiliane Richtzenhain-Tischer (citymarketing), zastępcami burmistrza miasta Monheim: Lucas’em Risse oraz Laurą Tӧpfer, a także Ursulą Niebuhr (koordynatorką ds. współpracy obu miast partnerskich Malbork-Monheim, pracownikiem Volkshochschule, organizatorką kursów językowych i integracyjnych) oraz Margaret Jenniches - zaangażowaną w wymianę młodzieży i seniorów między dwoma miastami partnerskimi.

Z uwagi na fakt, iż w roku 2015 wypada jubileusz dziesięciolecia współpracy między miastami Monheim am Rhein i Malborkiem, omówiono wspólne pomysły działań promocyjnych między Muzeum Zamkowym w Malborku a miastem Monheim w roku jubileuszowym i zadeklarowano chęć dalszej współpracy. Warto wspomnieć, iż istnieje historyczne powiązanie obu miast partnerskich, gdyż Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego w Malborku (w latach 1351–1382) Winrich von Knipprode pochodził właśnie z miasta Monheim am Rhein.

Dzięki uprzejmości gospodarzy, pracownicy MZM mieli okazję odwiedzić trzy Jarmarki Bożonarodzeniowe w Monheim am Rhein, Kolonii oraz Düsseldorfie, zobaczyć najważniejsze zabytki miast, a także zwiedzić interaktywną wystawę sztuki współczesnej Tomas’a Saraceno w centrum wystawienniczym K21 w Dusseldorfie.

W imieniu Dyrekcji Muzeum Zamkowego w Malborku oraz uczestników delegacji pragniemy serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta Monheim – Danielowi Zimmermann za zaproszenie, gościnność i bardzo ciekawy program wizyty, dający możliwość zapoznania się z kreatywnymi działaniami promocyjnymi, a także za ciepłe przyjęcie, otwartość i świąteczną atmosferę. Szczególne podziękowania przekazujemy również Ursuli Niebur.

NS