PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuWystawa Malbork między sacrum a politykąSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet

Wydarzenia / PROGRAM XXIII POMORZOZNAWCZEJ ZA LATA 2020-2021

PROGRAM XXIII POMORZOZNAWCZEJ ZA LATA 2020-2021

Sześćdziesiąt lat temu, 1 stycznia 1961 roku Muzeum Zamkowe w Malborku oficjalnie rozpoczęło  swoją działalność, w tym również archeologiczną. Ośrodek malborki w 2011 roku, był organizatorem XVIII Sesji Pomorzoznawczej.

W tym roku obchodzimy jubileusz, 60-lecia istnienia naszej instytucji. W tym bardzo ważnym dla nas czasie, ponownie pragniemy ugościć wybitnych naukowców i badaczy archeologii w naszych progach, organizując w dniach 24–26 listopada 2021 roku, XXIII Sesję Pomorzoznawczą. 

 

Sesja dostępna jest jedynie dla wcześniej zarejestrowanych uczestników.

 

 

Podczas Sesji, przykładem lat poprzednich, zostaną zaprezentowane referaty dotyczące węzłowych problemów pradziejów i średniowiecza Pomorza, przygotowane przez wybitnych badaczy z różnych ośrodków naukowych. Uczestnicy wygłoszą również referaty i komunikaty z systematycznych, ratowniczych i sondażowych badań terenowych, prowadzonych w obrębie aglomeracji miejskich i terenów wiejskich, jak również z prac wykopaliskowych pod inwestycje liniowe na terenie Pomorza w latach 2020-2021. 

 

PEŁEN PROGRAM XXIII SESJI POMORZOZNAWCZEJ ZA LATA 2020-2021

NS