PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Darmowy listopad2022Podcast Posłuchaj MuzeumWystawa Malbork między sacrum a politykąStraty wojenne

Wydarzenia / Projekt edukacyjny „Igraszki matematyczno-przyrodnicze”

Projekt edukacyjny „Igraszki matematyczno-przyrodnicze”Projekt edukacyjny „Igraszki matematyczno-przyrodnicze”Projekt edukacyjny „Igraszki matematyczno-przyrodnicze”Projekt edukacyjny „Igraszki matematyczno-przyrodnicze”Projekt edukacyjny „Igraszki matematyczno-przyrodnicze”Projekt edukacyjny „Igraszki matematyczno-przyrodnicze”Projekt edukacyjny „Igraszki matematyczno-przyrodnicze”

Dział Edukacji Muzeum Zamkowego w Malborku ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im M. Grzegorzewskiej w Malborku opracował już III edycję międzypowiatowego projektu edukacyjnego dla uczniów z Malborka, Tczewa, Kwidzyna, Nowego Dworu Gdańskiego i Elbląga. Patronatem przedsięwzięcie „Igraszki matematyczno-przyrodnicze” objęło Starostwo Powiatowe w Malborku. Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz przyrodniczych wśród młodzieży, kształtowanie umiejętności poszukiwania różnych nietypowych rozwiązań, integracja uczniów, popularyzacja dziedzictwa kulturalnego regionu.
Przygotowaliśmy dla uczniów następujące zadania: jak wydobyć klucz do zamku, który spadł do pustej studni?, jak powstają barwy tęczy?, jak narysować lustrzane odbicia witraży?, jak za pomocą dotyku nazwać ukryte w sakwie tajemnicze przedmioty?, jak strzelić do tarczy łuczniczej? Po wykonaniu zadań młodzież otrzymała pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczyli wicestarosta powiatu malborskiego pan Waldemar Lamkowski i dyrektor szkoły pani Małgorzata Bychawska. 
Poniżej przedstawiamy fotoreportaż z wydarzenia.

NS