PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj MuzeumNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuEdukacja muzealna onlineRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"

Wydarzenia / Konferencja naukowa „Zamki i krucjaty w północno-wschodniej Europie”

Konferencja naukowa „Zamki i krucjaty w północno-wschodniej Europie”Konferencja naukowa „Zamki i krucjaty w północno-wschodniej Europie”Konferencja naukowa „Zamki i krucjaty w północno-wschodniej Europie”Konferencja naukowa „Zamki i krucjaty w północno-wschodniej Europie”Konferencja naukowa „Zamki i krucjaty w północno-wschodniej Europie”Konferencja naukowa „Zamki i krucjaty w północno-wschodniej Europie”

W dniach 25.05-29.05.2022 odbyła się, współorganizowana przez Muzeum Zamkowe w Malborku, konferencja Wartburg-Gesellschaft zur Erforschung von Burgen und Schlössern e.V. pt. „Burgen und Kreuzzüge im Nordosten Europas” („Zamki i krucjaty w północno-wschodniej Europie”). W jej ramach wygłoszonych zostało 20 referatów poświęconych tematyce krucjat oraz zamkom zakonu krzyżackiego nie tylko na terenie dawnego władztwa Zakonu w Prusach, ale także w Estonii, w Niemczech, Szwajcarii i Włoszech. Uroczysty wykład wygłosił Profesor Werner Paravicini – wybitny znawca tematyki tzw. Rejz pruskich, czyli wypraw na ziemie pogańskiej Litwy, w których uczestniczyło rycerswo z całej Europy.

NS