PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Wystawa Malbork między sacrum a politykąSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku60-lecie Biennale

Wydarzenia / Rycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoru

Rycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoruRycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoru

Rycerze – wielkie umiejętności, pasja i poczucie humoru

 

Polacy kochają konie, nic więc dziwnego, że chętnie podziwiają te piękne zwierzęta oraz umiejętności jeźdźców z Bractwa Rycerskiego Ziemi Ogrodzienieckiej. Ich pokazy można dzisiaj i jeszcze jutro podziwiać w Fosie Południowej. - To widowisko, które ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Idziemy coś zjeść, a potem wracamy - opowiadają miłośnicy pokazów, którzy na Oblężeniu Malborka ostatnio byli trzy lata temu. - Wczoraj byliśmy też na nocnym zwiedzaniu, tj. Rycerskiej Przygodzie na Zamku. Naprawdę jest co oglądać.

W Fosie Północnej oglądaliśmy walki rycerzy Ziemi Gdańskiej oraz z Bytowa.Warto zwrócić uwagę, że zarówno rycerzy jeźdźców, jak i tych, którzy walczą na "udeptanej" ziemi łączy ogromne poczucie humoru. Nie wiemy, czy wpływa na to wysiłek, w jaki zdobywali swoje umiejętności czy wspólna pasja, ale nie tylko ich oglądanie podczas pokazu należy do przyjemności. Miło się ich też słucha, bo humor nie jest w naszych czasach tak powszechny, jakby się chciało.

Zarówno pokazy konne, jak i rycerskie możemy oglądać jeszcze dzisiaj oraz jutro, podczas trzeciego dnia Oblężenia Malborka. Szczegóły znaleźć można w programie który dostępny jest na ulotce czy na naszej stronie.

NS