PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Straty wojenneSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Darmowy listopad2022

Wydarzenia / Sobota. Wielkie oblężenie Grodu Dziecięcego

Sobota. Wielkie oblężenie Grodu DziecięcegoSobota. Wielkie oblężenie Grodu DziecięcegoSobota. Wielkie oblężenie Grodu DziecięcegoSobota. Wielkie oblężenie Grodu DziecięcegoSobota. Wielkie oblężenie Grodu DziecięcegoSobota. Wielkie oblężenie Grodu DziecięcegoSobota. Wielkie oblężenie Grodu DziecięcegoSobota. Wielkie oblężenie Grodu DziecięcegoSobota. Wielkie oblężenie Grodu Dziecięcego

Sobota. Wielkie oblężenie Grodu Dziecięcego

 

Gród Dziecięcy bije dzisiaj rekordy popularności i nic dziwnego, bo młodzi uczestnicy Oblężenia mogą wykazać się w nim wielką kreatywnością. Malują, kaligrafują, robią lalki, ozdoby ze sznurka i z gliny, poznają zioła, kleją kolorowe ozdoby z papieru – trudno wymieniać, w ilu zajęciach biorą udział. Praca nad każdą konkurencję gwarantuje im pieczątki, a zebranie wszystkich pieczątek dyplom.

Każdy z warsztatów ma licznych fanów. Sporo ich jest na przykład przy stoliku, w którym młodzi ludzie mogą rozpoznawać zioła. Nie brakuje ich również przy stole z kaligrafią. Okazuje się, że największe nawet rozrabiaki potrafią się tutaj skupić, aby gęsim piórem umaczanym w kałamarzu wypełnionym atramentem wypisywać kolejne litery. Nie brakuje też chętnych, którzy z kolorowej włóczki „wyczarowują” małe laleczki. Każda dziewczynka pięknieje, kiedy jej główkę zdobi zrobiony na miejscu piękny wianek z polnych kwiatów.

W zabawie chętnie biorą udział także rodzice, a czasem i dziadkowie. Te miejsce sprawia, że każdy tu czuje się znowu dzieckiem, które w dodatku przenosi się w czasie w miejsce, w którym nie ma telefonów, komputerów, za to jest mnóstwo wiedzy i umiejętności na świeżym powietrzu. Jest też wyjątkowa piaskownica, która przeżywa – nomen omen – prawdziwe oblężenie. Przypominamy, dzisiaj Gród Dziecięcy czynny jest do 19.00, a w niedzielę od 11.00 do 17.00.

NS