PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Straty wojenneRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"60-lecie Biennale

Wydarzenia / Szlakiem rzeźby gotyckiej

Już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia, zapraszamy na rodzinną wyprawę Szlakiem rzeźby gotyckiej.

Sobotnia wycieczka po Zamku w Malborku to doskonała okazja do zwiedzenia nowej wystawy Święci Orędownicy. Gotycka rzeźba na Zamku w Malborku.


Kim byli święci?
                Komu patronowali?
                               Jakich cudów dokonywali?

 

W znalezieniu odpowiedzi na te pytania pomoże nam kurator wystawy. Opowie nam także o historii wystawy oraz o najważniejszych eksponatach. A wszystko to dziać się będzie w odrestaurowanych, dawnych poklasztornych sypialniach, w najstarszej części zamku – Zamku Wysokim.

Prezentacji wystawy towarzyszyć będą zajęcia plastyczne, wspólne układanie puzzli, zabawy związane z tematyką wystawy – rzeźbą. Na Dziedzińcu Zamku Wysokiego swoje warsztaty zaprezentuje garncarz, kowal, snycerz i złotnik.

Rzemieślnicy opowiadać będą o procesie powstawania rzeźby 500 lat temu, prezentować techniki swojej pracy. Będzie też możliwość aktywnego uczestniczenia w warsztatach rzemieślnika – np. ulepienia naczynia z gliny czy wykucia  metalowego elementu.

                           
                             Zobacz!
                                      Poczuj!
                                             Posmakuj!


Zapraszamy już w sobotę, 20 kwietnia, w godz. 10:00 -16:00

Ceny biletów:

- 1 osoba dorosła i 1 dziecko - 40,00 PLN

- 2 osoby dorosłe i 1 dziecko - 50,00 PLN

- każde następne dziecko - 5,00 PLN

Muzeum Zamkowe zaprasza!
Obejrzyj zapowiedź w TV Malbork.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację od 17 do 19 kwietnia:
karwan@zamek.malbork.pl
tel. (055) 647 08 57
 

 

NS