PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuOferta edukacyjna MZM dla ukraińskich uchodźców wojennychSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet

Wydarzenia / Weekend seniora z kulturą. Akcja 60+

W pierwszy weekend jesieni, tj. w dniach 24-25 września 2011 r. Muzeum Zamkowe w Malborku serdecznie zaprasza wszystkich seniorów powyżej 60 roku życia, zamieszkałych w Malborku i jego okolicach należących do powiatu malborskiego, do bezpłatnego zwiedzania Zamku.

W ten wyjątkowy weekend jesieni – Weekend seniora z kulturą – Przewodnicy z Koła Przewodników Malborskich będą bezpłatnie oprowadzali seniorów 60+ po Zamku w Malborku. Grupy zwiedzających formują się o pełnych godzinach, od godz. 10:00 do 13:00 przed Bramą Główną Muzeum Zamkowego w Malborku (tj. 10:00 – pierwsza grupa, 11:00, 12:00, 13:00 – ostatnia grupa). Prosimy o zabranie dokumentu potwierdzającego przynależność do grupy wiekowej 60+ i miejsca swojego zamieszkania.

Akcja 60+ jest częścią programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego mającego na celu zaktywizowanie uczestnictwa seniorów w życiu kulturalnym. Z tego tytułu MKiDN ogłosiło pierwszy weekend jesieni – Weekendem seniora z kulturą, podczas którego osoby powyżej 60 roku życia mogą korzystać z atrakcji placówek kulturalnych, które przyłączyły się do akcji MKiDN, w miejscu swojego zamieszkania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do Muzeum Zamkowego w Malborku!