PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w SztumieWystawa Malbork między sacrum a politykąDarmowy listopad2022Podcast Posłuchaj Muzeum

Wydarzenia / Wielkie poszukiwaniu Mikołaja na Zamku

Wielkie poszukiwaniu Mikołaja na ZamkuWielkie poszukiwaniu Mikołaja na ZamkuWielkie poszukiwaniu Mikołaja na ZamkuWielkie poszukiwaniu Mikołaja na ZamkuWielkie poszukiwaniu Mikołaja na ZamkuWielkie poszukiwaniu Mikołaja na ZamkuWielkie poszukiwaniu Mikołaja na ZamkuWielkie poszukiwaniu Mikołaja na ZamkuWielkie poszukiwaniu Mikołaja na ZamkuWielkie poszukiwaniu Mikołaja na ZamkuWielkie poszukiwaniu Mikołaja na Zamku

6 grudnia trwały Wielkie poszukiwania Świętego Mikołaja, który ukrył się w zamkowych komnatach. 
Specjalnie na Mikołajki,, Zamek w Malborku przygotował niecodzienną trasę zwiedzania - śladami motywów bożonarodzeniowych. Dzieci wraz z opiekunami podążali szlakiem "świątecznym", rozwiązywali zagadki i zadania odkrywając kolejne litery hasła. W każdej grupie, mali odkrywcy wybrali skrybę, który notował kolejne litery zagadki. U kresu wędrówki - w Sali Koncertowej napotkali damę z lutnią, z którą wspólnie śpiewali kolędy. Z kubkiem smacznej czekolady, przy blasku choinki odgadli hasło wyprawy, a w nagrodę zjawił się Mikołaj, który wręczył wszystkim dzielnym uczestnikom upominki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom, którzy pełni dobrych emocji przybyli do zamkowej twierdzy, by uczestniczyć w świątecznej wyprawie.

Dziękujemy sponsorom akcji mikołajkowej: hurtowni spożywczej SAD w Malborku, firmie McDonald’s w Malborku (Jerzy Miąsko) oraz GOTHIC Cafe&Restaurant - za wparcie w akcji mikołajkowej.

Uśmiech dziecka to najcenniejszy prezent na święta!

NS