PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj MuzeumMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Rusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Nowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / Współpraca z powiatem kartuskim.

Współpraca z powiatem kartuskim.Współpraca z powiatem kartuskim.Współpraca z powiatem kartuskim.Współpraca z powiatem kartuskim.Współpraca z powiatem kartuskim.Współpraca z powiatem kartuskim.Współpraca z powiatem kartuskim.

Program Zdolni z Pomorza

 

Zdolni z Pomorza, najwybitniejsi uczniowie z powiatu kartuskiego, uczestniczący w innowacyjnym projekcie edukacyjnym realizowanym  pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, zawitali do zamku w Malborku na uroczystą inaugurację projektu, którą przygotował  Dział Edukacji Muzeum Zamkowego w Malborku we współpracy z Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach.

Swoją obecnością zaszczycili nas pani Jolanta Tersa dyrektor ds. edukacji w Starostwie Powiatowym w Kartuzach oraz pani Anna Dereń dyrektor CIE w Kartuzach.

Projekt „Zdolni z Pomorza” zakłada, że uczniowie mogą rozwijać swoje pasje badawcze i kompetencje społeczne w zakresie przedmiotów ścisłych oraz humanistycznych.  W zamku w Malborku młodzież wraz z rodzicami wzięła udział w specjalnie przygotowanej wyprawie rycerskiej, pokazującej dziedzictwo kulturowe zamku w Malborku  wpisanego od 20 lat na prestiżową listę UNESCO. Goście zwiedzili również Kościół pw. Najświętszej Marii Panny oraz aktualne wystawy muzeum.

 

NS