PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Edukacja muzealna onlineStraty wojenneWystawa Malbork między sacrum a politykąMuzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet

Wydarzenia / WYNIKI KONKURSU "SKARBY POLSKI NA LIŚCIE UNESCO"

WYNIKI KONKURSU "SKARBY POLSKI NA LIŚCIE UNESCO"

W dniu 6 czerwca 1998 roku w Muzeum Zamkowym w Malborku odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania Certyfikatu UNESCO dyrektorowi Muzeum Zamkowego. Wydarzenie to było uwieńczeniem decyzji Komitetu UNESCO, który w grudniu 1997 roku zdecydował o wpisaniu Zamku krzyżackiego w Malborku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W związku z jubileuszem 20 – lecia upamiętniającego to historyczne wydarzenie Muzeum zorganizowało konkurs internetowy. Jego celembyło upowszechnianie wiedzy na temat obiektów z terenu Polski wpisanych na Listę UNESCO. Należy dodać, że doniosłość zamkowego jubileuszu w szczególny sposób podkreśla Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego ustanowiony przez Parlament i Radę Unii Europejskiej oraz rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

WYNIKI KONKURSU

 

NS