PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Podcast Posłuchaj MuzeumSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuEdukacja muzealna onlineDarmowy listopad2022

Wydarzenia / Wystawa „Conrad Steinbrecht. Życie i działalność zawodowa w świetle dokumentów archiwalnych”

Wystawa „Conrad Steinbrecht. Życie i działalność zawodowa w świetle dokumentów archiwalnych” poświęcona jest najwybitniejszemu konserwatorowi zamku malborskiego z przełomu XIX i XX wieku. Jest prezentacją części zachowanych dokumentów z archiwum osobistego Steinbrechta oraz fragmentu materiałów z ogromnej spuścizny po Zarządzie Odbudowy Zamku w Malborku. 

Zabytki pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego w Elblągu z siedzibą w Malborku oraz z kolekcji dokumentacji historycznej Muzeum Zamkowego w Malborku.
Ważną częścią ekspozycji są zaprezentowane publiczności plansze ze skanami dokumentów i fotografii oraz licznymi komentarzami, które przybliżą fakty z życia Conrada Steinbrechta i jego działalności konserwatorskiej, naukowej, wydawniczej.
 
Autorzy wystawy: Artur Dobry, Ryszard Rząd (Muzeum Zamkowe w Malborku), Tomasz Kukowski (Archiwum Państwowego w Elblągu z siedzibą w Malborku)
 
Wystawa czynna: od 3 VII 2013 do 31 III 2014
Miejsce wystawy: Przyziemie Pałacu Wielkich Mistrzów

Obejrzyj relację TV Malbork z otwarcia wystawy (kliknij tutaj)

 

Załączniki:
Plakat wystawy (pdf)

NS