PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Muzeum Zamkowe w Malborku, Ośrodek Konferencyjny Karwan, 28-29 września 2022      Konferencja  „Średniowieczne i nowożytne zamki – granice i formy ochrony w XXI wieku”      Organizatorzy:  Muzeum Zamkowe w Malborku Polski Komitet Podcast Posłuchaj MuzeumStraty wojenneEdukacja muzealna online

Wydarzenia / Zamek w Sztumie otwarty dla zwiedzajacych od 15 maja

Zamek w Sztumie otwarty dla zwiedzajacych od 15 maja

W piątek, 15 maja, brama Zamku w Sztumie otwiera się ponownie dla Zwiedzających.

 

Ze względu na obowiązujący w kraju stan zagrożenia epidemicznego zwiedzanie podlega pewnym ograniczeniom. Wchodząc na Zamek będziemy musieli poddać się badaniu temperatury, zdezynfekować ręce, a następnie poruszać się z zachowaniem przepisanych prawem odstępów. Oczywiście musimy przy tym zakrywać usta i nos maseczką. Jednocześnie na terenie Zamku przebywać będzie mogło 30 osób.

 

Obejrzeć można będzie wystawy czasowe w przyziemiu skrzydła południowego, ale w związku z ponownym otwarciem przygotowaliśmy także coś nowego. Każdy Zwiedzający kupując bilet otrzyma bowiem miniprzewodnik w formie folderu, dzięki któremu będzie mógł samodzielnie zapoznać się z historią Zamku i jego poszczególnych obiektów podążając od punktu do punktu według mapki opatrzonej wyjaśnieniami. Dzięki temu dowiemy się, gdzie była właściwa rezydencja wielkich mistrzów, co pozostało do dziś ze średniowiecznego zamku, jak wysokie były jego wieże i wielu innych interesujących szczegółów, a to wszystko na podstawie najnowszych ustaleń historyków i archeologów.

 

Zapraszamy od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00.

Ceny biletów: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł.

NS