PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Wystawa Malbork między sacrum a polityką60-lecie BiennaleNowa identyfikacja wizualna  Muzeum Zamkowego w MalborkuKonferencja spotkania malborskie

Wydarzenia / ZAMKOWE KAMERALIA 11.10.2016 TRIO THEORY

 

 

Termin:  11 października (wtorek) 2016, godz. 18.00
Miejsce: Przyziemie KARWANU, Ośrodek Konferencyjny Karwan
Bilety:  bilet normalny 12 PLN | bilet ulgowy 7 PLN, 
             (dzieci do lat 7 wchodzą za darmo)

             do nabycia w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku    Muzeum Zamkowe w Malborku, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki oraz Malborskie Stowarzyszenie OŚ zapraszają na wyjątkowy koncert w ramach Zamkowych Kameraliów.  Tym razem, wyjątkowo we wtorek, wystąpi nowojorska grupa jazzowa Mike’a Perkera TRIO THEORY.

 

 

"Teoria Trio" – to projekt Mike Parkera (kontrabas), który do współpracy zaprosił Sławka Pezdę (saksofon tenorowy) i Franka Parkera (perkusja).
Trio rozpoczęło  swą karierę w listopadzie 2014 roku, maratonem 27 koncertów w 27 dni.
Od tamtej pory zagrali ponad 100 koncertów w 6 krajach, w tym na Krokus Jazz Festival (PL), Jazzinec Festival (CZ), Mediawave Festival (HU),  Jazzire Festival (RS) oraz Targu Mures Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym (RO).   Krytycy docenili osiągnięcia Mike’a, opisując jego muzykę  jako "genialną syntezę wszystkich gatunków muzycznych" oraz "mieszanką post-bop, indie rocka, awangardy wraz ze skłonnościami do nowoczesnej klasyki.

Na koncercie w Malborku zespół zaprezentuje materiał z ostatniej płyty "Alive out there" nagranej podczas zeszłorocznej trasy koncertowej. W repertuarze pojawią się również standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach tria Mike'a Parkera.

 

 


Zamkowe Kameralia to cykl koncertów, które odbywają się w salach malborskiej warowni.
Projekt jest realizowany od 2011 r. Jego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat. Od początku partnerem jest Muzeum Zamkowe.
W 2016 r. Zamkowe Kameralia są przedsięwzięciem przygotowywanym wspólnie przez Malborskie Stowarzyszenie OŚ, Muzeum Zamkowe oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Malborku.

 

Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork i Starostwo Powiatowe w Malborku.

 


 


 

NS