PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Skarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w MalborkuRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Wernisaż wystawy "Bohaterowie plebiscytu" na zamku w SztumieWystawa Malbork między sacrum a polityką

Wydarzenia / Zamkowe Kameralia 14.07.2016

zdjecie

Data: 14 lipca (czwartek) 2016, godz. 18:00
Miejsce: Przyziemie Karwanu, Ośrodek Konferencyjny Karwan
Bilety: 12,00 PLN (normalny), 7,00 PLN (ulgowy) do nabycia w Kasie Muzeum, dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.     

 

Muzeum Zamkowe w Malborku, Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki zapraszają na kolejny koncert w ramach Zamkowych Kameraliów. Wystąpią Janusz Zdunek + Marienburg. To wyjątkowa okazja - w roku jubileuszu 730-lecia nadania praw miejskich Malborkowi przed własną publicznością wystąpią artyści związani z tym niezwykłym miejscem.

 Projekt Marienburg tworzą muzycy mający związek z Malborkiem. W ich muzyce znajdziemy inspiracje jazzem, twórczością ludową i rockową. Jak sami mówią, główną siłą napędową jest improwizacja - we wszelkich dostępnych formach ekspresji. Często występują obok siebie elementy kontrastujące - taneczny rytm i wybuchy mistycznej trąbki free, czy silnie rockowy groove i brzmienia elektroniczne.

Podczas koncertu w Karwanie będzie można usłyszeć nowe utwory przygotowane na skład poszerzony o wokalistkę. Utwory mają charakter tajemniczych opowieści, nienapisanej jeszcze książki.

W Malborku wystąpią: Janusz Zdunek - trąbka, syntezator, elektronika, Ireneusz Kaczmar - gitara basowa , Rafał Baca - perkusja, instrumenty perkusyjne i Iwona Paziuk - głos, elektronika.

 

O Zamkowych Kameraliach

Zamkowe Kameralia to cykl koncertów, które odbywają się w salach malborskiej warowni. To projekt, który jest realizowany od 2011 r. Jego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat. Od początku partnerem jest Muzeum Zamkowe.

W 2016 r. Zamkowe Kameralia są przedsięwzięciem przygotowywanym wspólnie przez Malborskie Stowarzyszenie OŚ, Muzeum Zamkowe oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Malborku.

Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork i Starostwo Powiatowe w Malborku.

 

Zdjęcia: Paweł Sekida

 

NS