PLENDE
unesco logo kwidzyn logo sztum
Edukacja muzealna onlineRusza projekt "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych"Straty wojenneSkarby Zamkowych Kolekcji - nowy projekt edukacyjny Muzeum Zamkowego w Malborku

Wydarzenia / ZAMKOWE KAMERALIA 2016 Wystąpi wirtuoz kontrabasu Miloslav GajdošTermin:  24 listopada 2016, godz. 17.00
Miejsce: Przyziemie KARWANU, Ośrodek Konferencyjny Karwan
Bilety:  bilet normalny 12 PLN | bilet ulgowy 7 PLN,
             (dzieci do lat 7 wchodzą za darmo)
             do nabycia w Kasie Muzeum Zamkowego w Malborku 

Listopadowa odsłona Zamkowych Kameraliów będzie miała kontrabasowe brzmienie. Dla malborskich melomanów wystąpi Miloslav Gajdoš z towarzyszeniem kwintetu fortepianowego Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Koncert odbędzie się w ramach V Pomorskich Dni Kontrabasowych.

Miloslav Gajdoš to czeski wirtuoz i wizjoner kontrabasu, wybitny pedagog, kompozytor i juror międzynarodowych konkursów muzycznych. Uważany jest za jednego z ojców współczesnego kontrabasu. Jest także płodnym kompozytorem i aranżerem muzyki na kontrabas. Dokonał transkrypcji ponad 70 utworów m.in. koncertów Brucha i Dworzaka.
W repertuarze posiada własne kompozycje, a także transkrypcje oraz oryginalne utwory F. Gregory. Miloslav Gajdoš jest jedynym w świecie kontrabasistą klasycznym, który śpiewa równocześnie akompaniując sobie na kontrabasie. Twierdzi, że w muzyce nie ma dogmatów i każdy, kto ma solidne podstawy, może eksperymentować, bo chęć przełamywania zasad jest częścią ludzkiej natury. Regularnie koncertuje, dając recitale w Europie, Ameryce i Azji. Dysponuje szerokim repertuarem, na który składa się cała klasyka kontrabasowa oraz własne kompozycje.
Koncert w Malborku odbędzie się 24 listopada (czwartek) w sali Ośrodka Konferencyjnego Karwan, ul. Starościńska 1 o godz. 17 w ramach V Pomorskich Dni Kontrabasowych. Z Miloslavem Gajdosem, który przedstawi „Melodie z Banatu” wystąpi zespół kameralny - kwintet fortepianowy w składzie: Paweł Kukliński - I skrzypce, Natalia Kasprzak - II skrzypce, Błażej Maliszewski - altówka, Karol Sokołowski - wiolonczela, Elżbieta Pasierowska - Kołodziej – fortepian.

W ramach Pomorskich Dni Kontrabasowych odbędą się również:
25 listopada 2016 r. w Akademii Muzycznej w Gdańsku o godz. 11 Kontrabasowy Kurs Mistrzowski, który poprowadzi prof. Miloslav Gajdoš. Natomiast o godz. 18 w sali Kameralnej odbędzie się koncert Melodie - Miloslav Gajdoš - kontrabas z towarzyszeniem kwintetu fortepianowego (AM w Gdańsku). 26 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim o godz. 10 rozpocznie się Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy Szkół Muzycznych I i II stopnia; Gradus ad Parnassum, przesłuchania konkursowe. Następnie o godz. 18 w Sali Kina Sokół Melodie z Banatu będzie można usłyszeć w wykonaniu- Miloslav Gajdoš- kontrabas z towarzyszeniem kwintetu fortepianowego (AM w Gdańsku).

Organizatorami Pomorskich Dni Kontrabasowych są: Stowarzyszenie Kultura Kociewia, PSM I st. im. W. Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie Współorganizatorami są: Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku, Malborskie Stowarzyszenie OŚ, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji i Starogardzkie Centrum Kultury. Partnerami malborskiego koncertu są: Muzeum Zamkowe w Malborku, Firma Henglewscy, Studio Edukacji Muzycznej „Nutka” w Malborku.
Sponsorzy Pomorskich Dni Kontrabasowych: Profesjonalny Salon Instrumentów Muzycznych Gitar i Harf Romuald i Nelly Henglewscy, Pro Musica Malbork, Sklep Muzyczny Gama w Gdańsku, Presto Gdańsk, Studio Edukacji Muzycznej Nutka w Malborku, Urząd Gminy Starogard Gdański.
Pomorskie Dni Kontrabasowe dofinansowano z budżetu Powiatu Starogardzkiego oraz Gminy Miejskiej Starogard Gdański.

Zamkowe Kameralia to cykl koncertów, które odbywają się w salach malborskiej warowni. Projekt jest realizowany od 2011 r. Jego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat. Od początku partnerem jest Muzeum Zamkowe.
W 2016 r. Zamkowe Kameralia są przedsięwzięciem przygotowywanym wspólnie przez Malborskie Stowarzyszenie OŚ, Muzeum Zamkowe oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Malborku.
Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork i Starostwo Powiatowe w Malborku.Miloslav Gajdoš to czeski wirtuoz i wizjoner kontrabasu.
Fot. Materiały prasowe

KLAUZULA INFORMACYJNA


Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Muzeum Zamkowe w Malborku (ul. Starościńska 1, 82-200 Malbork) reprezentowane przez Dyrektora.
 2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Muzeum Zamkowym w Malborku pod adresem e-mail: inspektor@zamek.malbork.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy cywilnoprawnej.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.
 5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) ww. rozporządzenia.
 6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.
  Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:
  - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.
  - wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej. Osoba, której dane dotyczą jest zobowiązana do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości zawarcia umowy. Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.